h قیمت خودرو در هفته ای که گذشت/گران شدن ماکسیما و پراید و ثابت ماندن قیمت مزدا3 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قیمت خودرو در هفته ای که گذشت/گران شدن ماکسیما و پراید و ثابت ماندن قیمت مزدا3,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قیمت خودرو در هفته ای که گذشت/گران شدن ماکسیما و پراید و ثابت ماندن قیمت مزدا3,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قیمت خودرو در هفته ای که گذشت/گران شدن ماکسیما و پراید و ثابت ماندن قیمت مزدا3

قیمت خودرو در هفته ای که گذشت/گران شدن ماکسیما و پراید و ثابت ماندن قیمت مزدا3

قیمت خودرو در هفته ای که گذشت/گران شدن ماکسیما و پراید و ثابت ماندن قیمت مزدا3 گزارشی از قیمت خودرو های داخلی و وارداتی در هفته ای که گذشت.

محمد هیراد حاتمی:  تداوم رکود در بازار خودرو در شرایطی است که به ادعای فعالان بازار خودرو « انتخابات ریاست جمهوری » تاثیر بسزایی در وضعیت کنونی خرید و فروش خودرو دارد. از سوی دیگر دو گانه « ارز و سکه » بار دیگر روند صعودی به خود گرفتند تا برخی گمانه زنی ها حکایت از افزایش جزیی قیمت خودرو به خصوص خودرو های وارداتی در روز های آینده داشته باشد. این گمانه زنی در حالی مطرح شده است که قیمت‌ خودرو در هفته ای که سپری شد به دنبال رکودی که در بازار خودرو سایه انداخته است چندان تغییری پیدا نکرد. هر چند در تعدادی اندک از خودرو ها شاهد افزایش قیمت بودیم به طوریکه پژو 206 تیپ 2 با قیمتی معادل 35 میلیون تومان به فروش رفت تا رشد قیمت دو میلیون تومانی را ثبت کرده باشد. از سویی دیگر پژو 206 تیپ6 به قیمت 51 میلیون تومان خرید و فروش شد که این قیمت نشان از ثبات آن نسبت به هفته ما قبل دارد. V9 هم با قیمتی برابر با 52 میلیون تومان به فروش رسید تا همانند پژو 206 تیپ 6 تغییر قیمتی در هفته ای که سپری شد نداشته باشد. همچنین V8 نیز به عنوان مدل صندوقدار اما دنده معمولی 206، از قیمتی برابر با 41 میلیون تومان برخوردار بود. V20 معادل 33 میلیون و 500 هزار تومان به فروش رفت تا این خودرو یک میلیون تومان رشد قیمت را ثبت کرده باشد. پژو 405 با قیمتی برابر با 24 میلیون تومان به فروش رسید و مدل دوگانه‌سوز آن نیز یک میلیون و 500 هزار تومان گران‌تر است.

در میان خودرو هایی که چند هفته ای افزایش قیمت برای آنها به ثبت نرسیده بود قطعا نام « پراید » را به شکلی برجسته می توان مطرح کرد. موضوعی که در هفته گذشته دوام نیاورد و به یکباره قیمت پراید گران شد به طوریکه مدل 111 (هاچ بک) این خودرو در حال حاضر 16 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد که حمایت از افزایش قیمتی معادل یک میلیون تومان دارد.

گفتنی است تیبا در هفته ای که گذشت 19 میلیون تومان قیمت داشت و ماکسیما 115 میلیون تومان به فروش رسید تا نسبت به هفته ما قبل خود سه میلیون افزایش قیمت داشته باشد. مزدا3 نیز 119 میلیون تومان به فروش رفت که از تثبیت قیمت آن حکایت دارد.

در ادامه جدول قیمت انواع خودرو های داخلی و خارجی بر اساس میانگین بازار آمده است:

4 خرداد 1392