h از کار افتادن موتور بر اثر استفاده از مکمل های سوختی و ضررهایی که به مصرف کننده میرسد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

از کار افتادن موتور بر اثر استفاده از مکمل های سوختی و ضررهایی که به مصرف کننده میرسد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,از کار افتادن موتور بر اثر استفاده از مکمل های سوختی و ضررهایی که به مصرف کننده میرسد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,از کار افتادن موتور بر اثر استفاده از مکمل های سوختی و ضررهایی که به مصرف کننده میرسد

از کار افتادن موتور بر اثر استفاده از مکمل های سوختی و ضررهایی که به مصرف کننده میرسد

ضرر استفاده از هرگونه مکمل و کاهنده سوخت در خودروها بر عهده مصرف کننده است که در برخی از موارد استفاده از این مکمل‌ها می‌تواند منجر به از کار افتادن موتور خودرو شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در برخی از جایگاه‌های خصوصی عرضه سوخت که در سطح کشور پراکنده هستند، جایگاه‌داران مکمل های بنزینی را به مردم معرفی می‌کنند که با استفاده از این مکمل‌ها مصرف سوخت خودرو کاهش چشمگیری می‌یابد و در هزینه نیز صرفه جویی می‌شود.

متاسفانه باید گفت که این مکمل‌های سوخت نه تنها موجب کاهش مصرف سوخت نمی‌شود، بلکه در اکثر موارد آسیب های جدی را به موتور خودرو ایجاد می‌کند.

از این رو شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی که مسئول تامین سوخت خودرو ها است، اعلام کرده است که تمام فرآورده‌های نفتی تولیدی شرکت های پالایشی بر اساس استانداردهای شرکت ملی پالایش و پخش تولید و با نظارت اداره کل نظارت وزارت نفت به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تحویل داده می شود که این شرکت نیز، با تجهیزات تخصصی موجود در انبارهای خود، فرآورده های نفتی را پس از آنالیز و تایید کنترل کیفیت آن‌ها بر اساس استانداردهای یادشده، به بازار عرضه می‌کند.

این گزارش اضافه می کند از این رو در صورتی که فرآورده ای به هر دلیل مورد تایید وزارت نفت قرار نگیرد، با امکانات و تاسیسات موجود در انبارهای شرکت ملی پخش، اصلاحات مورد نظر انجام شده و فرآورده منطبق با استاندارد به بازار عرضه می‌شود.

براین اساس مسئولیت استفاده از مکمل های بنزین و عوارض ناشی از آن ها بر عهده شرکت‌های سازنده این نوع ترکیبات است و شرکت ملی پخش هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد و پاسخگو نخواهد بود.

این گزارش تصریح می‌کند ممکن است برخی از شرکت های تولید کننده روغن و فراورده چنین مکمل هایی را تولید کنند، اما سازمان ها و شرکت هایی که مکمل های بنزین را تولید می‌کنند، لازم است ابتدا تاییدیه محصول خود از سازمان ملی استاندارد ایران و سایر سازمان های ذیربط دریافت کرده و سپس نسبت به عرضه آن اقدام کنند.

3 خرداد 1392