h زورگیری به قصد تهیه مواد مخدر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

زورگیری به قصد تهیه مواد مخدر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,زورگیری به قصد تهیه مواد مخدر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,زورگیری به قصد تهیه مواد مخدر

زورگیری به قصد تهیه مواد مخدر

شک پلیس به جوان موتورسوار راز سرقت های سریالی زورگیران شیشه ای را فاش کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر روز 21 اردیبهشت امسال مأموران کلانتری 173 امین آباد ، هنگام گشت زنی در جاده فیروز آباد ـ جاده نظامی به سرنشین یک دستگاه هوندا 125 مشکی رنگ مظنون شدند .

سرنشین موتورسیکلت به محض مشاهده مأموران و با وجود دستور ایست پلیس اقدام به فرار کرده و سرانجام در یک تعقیب و گریز دستگیر و در بازرسی از وی یک قبضه قمه کشف شد .

با توجه به اعتراف متهم به زورگیری از رهگذران ، پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" و به دستور رئیس شعبه 103 دادگاه کهریزک ، متهم برای تحقیقات تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی در پایگاه نهم پلیس آگاهی ، "مهدی " 24 ساله در اعترافاتش عنوان داشت که بیش از هشت سال است که به مصرف موادمخدر به ویژه شیشه اعتیاد داشته و به همراه یکی از دوستانش به نام بهمن که او نیز به مصرف شیشه اعتیاد پیدا کرده ، اقدام به زورگیری از رهگذران با استفاده از سلاح سرد در مناطق فیروز آباد ، قلعه نو ، جاده ورامین ، قوچ حصار و ... کرده و پول به دست آمده از سرقت ها را نیز صرف تهیه مواد می کند .

با توجه به اعتراف مهدی و معرفی همدست خود ، بهمن نیز در مخفیگاهش در شهرری ـ خیابان نظامی دستگیر و پس از انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با مهدی ، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به زورگیری با سلاح سرد و با استفاده از هوندا 125 مشکی رنگ اعتراف کرد .

سرهنگ کارآگاه آریا مرتضی رستمی ،رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت : تحقیقات از متهمان در مراحل مقدماتی قرار داشته و با اعترافات صریح متهمان به زورگیری از رهگذران و برای شناسایی مالباختگان و شکات ، دستور انتشار تصاویر متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده است . به همین خاطر از تمام شکات و مالباختگان احتمالی دعوت می شود تا در صورت شناسایی متهمان ، برای طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در شهرری ـ خیابان آستانه مراجعه کنند .

3 خرداد 1392