h علی اکبر ولایتی : رئیس جمهور شوم 100 روزه مشکلات را حل خواهم کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

علی اکبر ولایتی : رئیس جمهور شوم 100 روزه مشکلات را حل خواهم کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,علی اکبر ولایتی : رئیس جمهور شوم 100 روزه مشکلات را حل خواهم کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,علی اکبر ولایتی : رئیس جمهور شوم 100 روزه مشکلات را حل خواهم کرد

علی اکبر ولایتی : رئیس جمهور شوم 100 روزه مشکلات را حل خواهم کرد

علی اکبر ولایتی : رئیس جمهور شوم 100 روزه مشکلات را حل خواهم کرد

علی اکبر ولایتی کسی که میگوید پرچم ائتلاف ۱+۲ را برای نخستین بار برافراشته و ۱۶ سال است بعنوان مشاور رهبری در امور بین الملل فعالیت می‌کند شامگاه سه شنبه در مسجد جامع ساری برای نخستین بار شعار دولتش را در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور اعلام کرد.

ولایتی گفت: ناطق نوری به من گفت تو به واسطه شمیرانی بودن به نوعی مازندرانی محسوب می‌شوی و به همین خاطر بنده علاقه خاصی به مازندران دارم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شعار سال تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری را چراغ راه دانست و با اشاره به رویکرد آسیب شناسانه و آینده نگرانه شعار های رهبری گفت: مقام رهبری انتخابات را یک مصرع از حماسه سیاسی دانستند که به نظر بنده تعبیری ارزشمند است زیرا جایگاه رئیس جمهور به عنوان کسی که بیش از ۹۰ درصد کارهای کشور بر عهده اوست بسیار حساس و تاثیر گزار است.

وی پرسش از برنامه اصول گرایان را یکی از دغدغه های اصلی مردم دانست و افزود: در ابتدا باید تلاش کنیم تعریفی درست از اصول گرائی ارائه نمائیم که همراه با سعه صدر بوده و منطبق با شعار جذب حداکثری و دفع حداقلی باشد. وی در ادامه قبول داشتن نظام، قانون اساسی و ولایت فقیه را اصل کلی اصول گرائی دانست و تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای می‌خواهند با تنگ کردن محدوده این تعریف خلاف نظر رهبری مبنی بر دفع حداقلی عمل کنند.

وزیر امور خارجه در دولت سازندگی اتحاد اصولگرایان را نخستین قدم در خلق حماسه سیاسی برشمرد و اظهار داشت: بنده پرچم ائتلاف ۱+۲ برافراشتم و سپس با دعوت از آقایان حداد و قالیباف و رایزنی با دیگر اصولگرایان معتدل نخستین قدم را برای عمل به سعه صدر و استفاده از متخصصین برداشتم که تا به امروز ادامه دارد.

ولایتی مشکلات اقتصادی و مشکلات در روابط خارجی را از مهمترین چالش‌های دولت بعدی دانست و گفت: بنده با ۳۲ سال کار در امور بین الملل بر این عقیده هستم که میتوان مسئله هسته‌ای را با حفظ حکمت منزلت و مصلحت حل و فصل نمود.

عضو ائتلاف ۱+۲ با تشبیه روابط خارجی به مینیاتور آن را کاری بسیار ظریف دانست و تاکید کرد: متاسفانه برخی با دو حرف بی حساب نتیجه چند سال کار و زحمت را بر باد می‌دهند.

مشاور عالی رهبری در امور بین الملل با اظهار تاسف از تورم ۴۰ درصدی، اعتماد سازی بین دولت و مردم را نخستین اولویت دولت بعدی برشمرد و افزود: باید کاری کنیم که قول هایمان عملی شود زیرا مردم زود میفهمند چه کسی اهل وفای به عهد است.

وی عدم ثبات اقتصادی در جامعه را از اصلی ترین نگرانی های مردم دانست و با گلایه از شخص محوری گفت: اگر رئیس جمهور شوم ۱۰۰ روزه مشکلات حاد و فوری جامعه را حل کرده و وضعیت بحرانی پول را سامان خواهم داد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قانون گریزی را یکی از بزرگترین معضلات امروز کشور عنوان کرد و افزود: اگر بخواهم برنامه های آینده دولتم را در دو کلمه خلاصه کنم می گویم: بازسازی اقتصادی و بازسازی روابط خارجی.

ولایتی در ادامه شعار دولتش را " اخلاق مداری و ثبات مدیریت" اعلام کرد گفت: به دوستانمان توصیه می کنم دست به تخریب یکدیگر نزنند زیرا کشور با تخریب درست نمی شود.

عضو ائتلاف ۱+۲ افزود: در آغاز هر دولتی عده‌ای با اتوبوس می‌آیند و عده‌ای با اتوبوس می‌روند که این تغییرات شخصی به نفع کشور نیستٰ و از این بدتر این است که امروز کسی را به عنوان استاندار تعیین می‌کنند و ۶ ماه بعد به خاطر اینکه مثلا او با فلانی سلام گرم نکرده از کار برکنار می‌شود.

ولایتی عدم ثبات در مدیریت را مانعی بر راه برنامه ریزی های بلند مدت دانست و اظهار داشت: قول می‌دهیم اگر مردم ما را انتخاب کنند این رویه اصلاح شود.

وی درپایان عدم رابطه مناسب دولت و مجلس را یکی دیگر از دلایل مشکلات فعلی کشور عنوان کرد و گفت: ما در انتخاب اصلح تابع نظر جامعتین هستیم.

1 خرداد 1392