h سردار رویانیان تهدید به افشاگری کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سردار رویانیان تهدید به افشاگری کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سردار رویانیان تهدید به افشاگری کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سردار رویانیان تهدید به افشاگری کرد

سردار رویانیان تهدید به افشاگری کرد

محمد رویانیان در گفت‌وگو با سایت این باشگاه در این باره گفت: متاسفانه یکی از باشگاه‌های لیگ برتری برای جذب سه بازیکن و یک مربی در حال هزینه کردن 8 میلیارد تومان هستند و اقدام به مذاکره و توافق به قیمت دو برابر مبلغ قرارداد سال قبل برخی بازیکنان باشگاه‌های دیگر می‌کنند و برابر پیش‌بینی اولیه ما هزینه این تیم برای یک فصل 40 میلیارد تومان خواهد بود.

وی افزود: بنده نمی‌دانم که چرا باشگاه پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین تیم فوتبال آسیا برای یک فصل باید 2.5 میلیارد تومان بودجه دولتی دریافت کند و یک تیم دیگر 40 میلیارد تومان از پول بیت‌المال را هزینه کند. مگر این تیم از این 40 میلیارد تومان هزینه چقدر توان درآمدزایی دارد؟ این فصل پرسپولیس 2.5 میلیارد تومان و استقلال 3 میلیارد تومان بودجه دولتی دریافت کردند در حالی که 50 میلیون هوادار دارند. بدون تعارف از سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم که به این موضوع رسیدگی کنند که چگونه این تیم از بودجه بیت‌المال این همه دریافتی دارد و پرطرفدارترین باشگاه‌های ایرانی مجموعا 5.5 میلیارد تومان بودجه دولتی دریافت می‌کنند.

رویانیان تصریح کرد: این تیم و این باشگاه با این قراردادها و این مذاکرات بازیکنان تیم‌های دیگر را هوایی می‌کند و دو بازیکن ما را با پیشنهادات سنگین خود تحت فشار قرار داده و بنده همه چیز را خواهم گفت. نشانه‌های فراوانی دارم و در مقابل این بی‌عدالتی سکوت نمی‌کنم. دو باشگاه بزرگ پرسپولیس و استقلال مجموعا 5.5 میلیارد تومان دریافت کرده‌اند اما دستگاه‌های نظارتی چهار ماه است که در ساختمان باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال برای بررسی این بودجه مستقر شده‌اند و امیدوارم آنها وظایف قانونی خودشان را درباره اینگونه تیم‌ها انجام داده و آرزو می‌کنم یک نفر پیدا شود و شفاف به مردم بگوید که این تیم چقدر بودجه از بیت‌المال دریافت می‌کند و پرسپولیس و استقلال چقدر؟

رویانیان در ادامه گفت: بنده هشدار می‌دهم و اگر این اقدامات ادامه یابد همه چیز را به مردم خواهم گفت. ما جام را از دست دادیم، باختیم اما بد نیست که بگوییم این تیم چگونه هزینه می‌کند. بازیکنی که فصل گذشته مبلغ قراردادش 600 میلیون تومان بوده از این باشگاه پیشنهاد یک میلیارد و 200 میلیون تومانی دریافت کرده و دو بازیکن تیم ما را با مبالغی سنگین و پیشنهاداتی بالاتر از مبالغ فصل گذشته وسوسه می‌کنند. نمی‌دانم واقعا چرا تیم‌های پرطرفدار مجموعا بودجه دریافتی‌شان یک هفتم این تیم هم نیست. چرا چنین اتفاقاتی می‌افتد، چه کسی مسئول است؟

31 اردیبهشت 1392