h اردستانی : بدون هاشمی و مشایی حماسه سیاسی شکل نمی گیرد/فیلتر همزمان 4 سایت حامی دولت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اردستانی : بدون هاشمی و مشایی حماسه سیاسی شکل نمی گیرد/فیلتر همزمان 4 سایت حامی دولت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اردستانی : بدون هاشمی و مشایی حماسه سیاسی شکل نمی گیرد/فیلتر همزمان 4 سایت حامی دولت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اردستانی : بدون هاشمی و مشایی حماسه سیاسی شکل نمی گیرد/فیلتر همزمان 4 سایت حامی دولت

اردستانی : بدون هاشمی و مشایی حماسه سیاسی شکل نمی گیرد/فیلتر همزمان 4 سایت حامی دولت

در ایران مدت تبلیغات کاندیداها در 10 روز خلاصه می شود، ‌لذا چندان مناسب نیست سایت‌هایی که در راستای حمایت از کاندیداها عمل می‌کنند، فیلتر شوند.

به گزارش ایسنا، احمد بخشایش اردستانی با بیان اینکه فضای انتخابات ریاست جمهوری آینده،‌ فضایی دو قطبی خواهد بود، به شبکه ایران گفت: در صورت تأیید صلاحیت مشایی و هاشمی رفسنجانی، رقابت اصلی بین این چهره شکل می گیرد.

وی میزان آراء هاشمی را در نهایت 18 میلیون دانست و افزود: علاوه بر 13 میلیون موسوم به جنبش سبز یا فتنه، سه میلیون منتقدان وضعیت اقتصادی موجود و 2 میلیون رأی اختصاصی هاشمی است !!!!!

نماینده اردستان که با خبرنگار سیاسی شبکه ایران گفت وگو می کرد، ادامه داد: در حماسه 46 میلیونی کاندیدایی که 23 میلیون از آراء مردم را به خود اختصاص دهد پیروز میدان رقابت خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه با حضور هاشمی و مشایی شاهد شور انتخاباتی و شکل گیری حماسه سیاسی خواهیم بود، بیان داشت: در چنین شرایطی اصولگرایان به سمت قطب مخالف هاشمی یعنی مهندس مشایی گرایش پیدا می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه تنها قطب مخالف و رقیب جدی هاشمی،‌ مشایی است، گفت: در حال حاضر شورای نگهبان بر سر دو راهی قرار گرفته است،‌چرا که مشایی معروف به لیدر انحرافی و هاشمی منتسب به عامل به وجود آورنده فتنه است.

وی اضافه کرد: بدون حضور هاشمی و مشایی حماسه سیاسی در انتخابات شکل نمی گیرد.

بخشایش اردستانی ادامه داد: اگر این دو از سوی شورای نگهبان تأیید شوند طرفداران شورای نگهبان و متدینین بر سر دو راهی قرار می گیرند، ‌چرا که تا کنون این دو به عنوان فتنه و انحراف شناخته می شدند،‌ اگر به تأیید برسند صالح محسوب می شوند، لذا راهی جزاین وجود ندارد که هاشمی و مشایی با حکم حکومتی وارد عرصه رقابت شده و قطب های اصلی انتخابات را شکل دهند.

به گفته این نماینده مجلس حماسه انتخاباتی زمانی شکل خواهد گرفت که رقابت میان افرادی باشد که گفتمان خاصی را مطرح می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فیلتر شدن سایت های حامی دولت اشاره و تأکید کرد: اقدام مستقیم دادستانی بدون هماهنگ با کمیته بررسی جرایم سایبری در بستن این سایت ها،‌ بوی سیاسیت زدگی و انتخاباتی می دهد که زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: در تمام دنیا کاندیداها از فرصت زمانی شش تا یکساله برای تبلیغات برخوردارند، اما در ایران این مدت در 10 روز خلاصه می شود، ‌لذا چندان مناسب نیست را که سایت های که در راستای حمایت از کاندیدایی خاص عمل می کند، فیلتر شود.

چهار سایت حامی دولت شامل معیارنیوز، روشنایی، بهارنا و بهارآنلاین که اخبار و تحلیلهای مرتبط با هواداران اسفندیار رحیم مشایی را پوشش می دادند، به طور همزمان فیلتر شدند. این اقدام درحالی صورت گرفته که هنوز درباره دلایل این فیلترینگ گسترده توضیحی از سوی مقامات مسئول داده نشده است.

29 اردیبهشت 1392