h لاریجانی خطاب به آیت الله جنتی : حرف شما صحیح نیست ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

لاریجانی خطاب به آیت الله جنتی : حرف شما صحیح نیست !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,لاریجانی خطاب به آیت الله جنتی : حرف شما صحیح نیست !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,لاریجانی خطاب به آیت الله جنتی : حرف شما صحیح نیست !

لاریجانی خطاب به آیت الله جنتی : حرف شما صحیح نیست !

به گزارش خبرگزاری فارس، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به صحبت‌های روز گذشته رئیس شورای نگهبان در نماز جمعه تهران در خصوص نظارت مجلس بر صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: قطعا ایشان یکی از شخصیت‌های مورد احترام برای همه هستند. عرض من نیز به این مسئله مربوط است که مطلب به طور کامل روشن شود. نکته‌ای که ایشان به آن اشاره داشتند مبنی بر اینکه نظارت در مورد انتخابات شوراها در حد صفر است، اطلاع صحیحی نیست.

وی ادامه داد: شما همگان می‌دانید که تا دو روز پیش پرونده‌ها در هیئت‌های اجرایی توسط دولت مورد رسیدگی قرار گرفته و از دو روز پیش نظارت کار خود را توسط نمایندگان شهرها و استان‌ها آغاز کرد. به محض اینکه این زمان فرا رسید همه نمایندگان روزهای پنجشنبه و جمعه وقت خود را صرف همین امر کردند. مجلس روز پنجشنبه خود به خاطر اعمال نظارت صحیح بر امر انتخابات شوراها جلسه علنی نداشت و تا آنجا که من اطلاع دارم همه نمایندگانی که درگیر این موضوع بودند در شهرها و استان‌های خود مشغول رسیدگی به این موضوع بودند و تمام وقت روز پنجشنبه و جمعه آنها صرف همین موضوع شد و حتی جلسه امروز مجلس که با تاخیر شروع شد به دلیل این بود که نمایندگان تا آخر وقت شب گذشته نمایندگان مشغول نظارت در این حوزه بودند و نتوانستند امروز خود را به موقع خود را به مجلس برسانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این حرف، حرف دقیقی نیست چرا که تمام بدنه مجلس درگیر نظارت بر امر شوراهاست و به نظر می‌رسد اطلاعات درستی در اختیار رئیس شورای نگهبان قرار نگرفته و باید به این مسئله توجه شود که مسئله شوراها برای مجلس شورای اسلامی مهم است و نظارت آن توسط نمایندگان به طور دقیق انجام خواهد شد که تا حقی از شخص و کسی ضایع نشود در همه زمینه‌ها که قانون مشخص کرده نظارت نمایندگان مطابق قانون انجام خواهد شد و نباید نگرانی به جامعه القا شود.

28 اردیبهشت 1392