h تخصیص ارز مبادله‌ ای به دارو آغاز شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تخصیص ارز مبادله‌ ای به دارو آغاز شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تخصیص ارز مبادله‌ ای به دارو آغاز شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تخصیص ارز مبادله‌ ای به دارو آغاز شد

تخصیص ارز مبادله‌ ای به دارو آغاز شد

ظهور12 :سرپرست دفترکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو ضمن اعلام این خبر که تخصیص ارز مبادله‌ای به دارو چند روزی است آغاز شده است، گفت:‌ به این ترتیب بخشی از داروهای حیاتی که پیش از این دچار کمبود شده بودند، بتازگی وارد کشور شده‌اند.

دکتر مهدی سلیمانجاهی در گفت‌وگو ایسنا، افزود: اگر تخصیص ارز مبادله‌ای به همین صورت ادامه پیدا کند و شرکت‌های دارویی نقدینگی لازم را داشته باشند، کمبودهای دارویی بتدریج برطرف خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول در وزارت بهداشت، مهم‌ترین مشکل وزارت بهداشت برای تامین دارو، تامین " ارز" مورد نیاز است.

وی درباره تعیین تکلیف داروهای در گمرک مانده نیز گفت: مردم نگران نباشند، تاریخ مصرف داروهای در گمرک مانده نمی‌گذرد واین داروها بتدریج ترخیص می‌شوند.

سرپرست دفترکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو در پاسخ به پرسشی پیرامون نایاب شدن ماده حاجب مورد استفاده در دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن و معطل ماندن بیماران اورژانسی که نیازمند تصویربرداری هستند، گفت: این دارو حدود دو روز قبل وارد کشور شده است و دیگر مشکلی در خصوص آن وجود ندارد.

26 اردیبهشت 1392