h تصمیم گیری سناتورهای امریکایی برای ملت ایران در ایالات متحده ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تصمیم گیری سناتورهای امریکایی برای ملت ایران در ایالات متحده !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تصمیم گیری سناتورهای امریکایی برای ملت ایران در ایالات متحده !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تصمیم گیری سناتورهای امریکایی برای ملت ایران در ایالات متحده !

تصمیم گیری سناتورهای امریکایی برای ملت ایران در ایالات متحده !

تصمیم گیری سناتورهای امریکایی برای ملت ایران در ایالات متحده !

ظهور12 : به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «هافینگتون‌پست»، گروهی از سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه کنگره آمریکا لایحه‌ای را آماده کردند که به نوعی در آن بحث تغییر نظام در ایران مطرح شده است.

یک گروه ضدجنگ موسوم به «کمیته دوستان در قوانین ملی»، خلاصه‌ای از پیش‌نویس جدید سناتورهای آمریکایی درباره تحریم‌های ایران را مطرح کرد که در دو هفته اخیر در بین برخی از نمایندگان کنگره آمریکا تصویب شده است.

«کیت گولد» یکی از لابی‌های این گروه ضدجنگ در بخش سیاست خاورمیانه درباره این لایحه گفت: این لایحه، سیاست آمریکا در قبال ایران را بر اساس تغییر نظام قرار می‌دهد و بنابراین در صورتیکه به تصویب برسد، قوی‌ترین سیگنالی خواهد بود مبنی بر آنکه آمریکا به تغییر رفتار و رسیدن به یک توافق هسته‌ای تمایلی ندارد.

وی با اشاره به این مورد تأکید کرد: این مسئله می‌تواند مسیر را برای یک جنگ فاجعه‌بار ایجاد کند.

دفتر سناتور «مارک کرک» که در زمینه این لایحه تلاش زیادی کرده است، حاضر نشد درباره این سند توضیحی ارائه دهد.

بر اساس این گزارش، خلاصه‌ای از پیش‌نویس این لایحه بر لزوم این امر تأکید دارد که وزارت خزانه‌داری آمریکا تصدیق کند که لغو هرگونه تحریم‌ ایران نیازمند گذار ایران به سوی یک دولت منتخب کاملاً دموکراتیک است.

گولد ادامه داد: به نظر می‌رسد که اگر و هر زمان که در نهایت توافق (در خصوص لایحه علیه ایران) به نتیجه برسد، آمریکا مجبور است تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند و این مسئله دولت اوباما را با مشکل دچار می‌کند.

این لابی ضدجنگ با اشاره به اینکه این لایحه می‌تواند برای دولت آمریکا مشکل‌ساز شود، تصریح کرد که آمریکا پیشتر نیز تغییر نظام را بعنوان یک هدف برای یک کشور دیگر خاورمیانه به نام عراق در سال 1998 تعیین کرده بود.

علاوه بر سناتور «جو مانچین»، «کرک» نیز روز چهارشنبه، لایحه‌ای را معرفی کرد که دسترسی ایران به ذخایر ارزی را محدود می‌کند که دفتر مانچین نیز حاضر نشد در اینباره نیز توضیحی ارائه دهد.

25 اردیبهشت 1392