h سوء استفاده جنسی از دختران سوری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سوء استفاده جنسی از دختران سوری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سوء استفاده جنسی از دختران سوری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سوء استفاده جنسی از دختران سوری

سوء استفاده جنسی از دختران سوری

سازمان ملل برای نخستین بار به صورت رسمی به سوء استفاده جنسی شورشیان مسلح از دختران سوری با استفاده از فتواهای پوچ وهابی اذعان کرد.

به گزارش نهرین‌نت، «ناوی پلای» هماهنگ کننده کمیساریای عالی حقوق بشر در سازمان ملل متحد برای نخستین بار با اعتراف به استفاده جنسی و تجاوز و خشونت علیه دختران سوری از سوی عناصر مسلح نسبت به شیوع این پدیده خطرناک و وحشتناک هشدار داد.

پلای با اشاره به اجبار دختران سوری در مناطق تحت اشغال عناصر مسلح به ازدواج با این عناصر و تحمیل آن در قالب سلفیت وهابی با عنوان "جهاد نکاح" نسبت به شیوع این پدیده هشدار داد.

اظهارات پلای نخستین اذعان رسمی سازمان ملل متحد نسبت به بروز این پدیده کثیف در میان عناصر مسلح ضد سوری است و نشان می‌دهد این افراد در عناوین مختلف با گرفتن فتوا از شیوخ سلفی و وهابی خود اقدام به تجاوز به عنف به دختران سوری کرده و آبروی آنها را می‌ریزند.

این در حالی است که بسیاری از تجاوزات به عنف و خشونت‌هاي جنسي علیه آوارگان سوری در اردوگاه‌های آوارگان در ترکیه و اردن علیه زنان و دختران جوان سوری روی می‌دهد که ناوی پلای در گزارش خود به این پدیده هیچ توجهی نکرده است.

وی در این زمینه می‌افزاید: مصیبت زنان و دختران سوری منبع اصلی نگرانی من است، بویژه اذعان برخی عناصر مسلح که ازدواج‌های اجباری را با دختران سوری انجام می‌دهند.

24 اردیبهشت 1392