h متن کامل نامه انتقادی 150 نماینده مجلس به هاشمی رفسنجانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

متن کامل نامه انتقادی 150 نماینده مجلس به هاشمی رفسنجانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,متن کامل نامه انتقادی 150 نماینده مجلس به هاشمی رفسنجانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,متن کامل نامه انتقادی 150 نماینده مجلس به هاشمی رفسنجانی

متن کامل نامه انتقادی 150 نماینده مجلس به هاشمی رفسنجانی

ظهور12 : متن کامل نامه انتقادی 150 نماینده به هاشمی رفسنجانی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در این نامه آمده است:

«جناب آقای هاشمی رفسنجانی در صحبت‌های خود با وبلاگ نویسان مطالبی را بیان کرد که بی‌شک از مصادیق فاصله گرفتن از اندیشه های امام ره است.

ما نمایندگان مجلس ضمن تذکراتی چند از وی می‌خواهیم که به اندیشه‌های امام و حضرت آیت الله خامنه‌ای بازگردد و به جای آن فاصله خود را از کسانی که دل در گروه انقلاب ندارند و تلاش می‌کنند انقلاب اسلامی را از مبانی خود تهی گردانند حفظ کنند.

1- این ساده اندیشی که ما اعلام کنیم با اسراییل سر جنگ نداریم و اگر کشورهای عربی با اسراییل جنگیدند ما از آرمان‌های آن‌ها حمایت خواهیم کرد. امام بزرگوار و رهبر عزیز همه تلاش خود را به کار بردند تا مساله فلسطین را یک مساله اسلامی کنند و از حصار عربیت خارج کنند. اگر امروز ظهور گروه‌هایی مانند حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی را شاهد هستیم که پوزه اسراییل را با همه مظلومیت و نابرابری به خاک مالیده‌اند نتیجه همین تفکر امام است. اگر ما با اسراییل سر جنگ نداشته باشیم تا انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی باشد اسراییل با ما سر جنگ خواهد داشت و نباید فراموش کنیم که امام خمینی محو اسراییل را از آرمان‌های انقلاب اسلامی قرار داده است.

2- در طول تاریخ تجربه کردیم که ولایت فقها تنها محور پیروزی امت اسلامی است. در قضیه انحصار تنباکو، انقلاب مشروطیت، انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و آخرین سناریوی غرب یعنی فتنه؛ این ولایت فقیه بود که با درایت رهبری و حمایت مردم دشمن را زمین‌گیر کرد و پیروزی‌های درخشانی برای نظام به ارمغان آورد. قرار دادن ولایت فقها در مقابل ولایت معصومین مغلطه‌ای بیش نیست، چه این که مطابق نظر همان ولایت به فقها منتقل شده است و ولایت فقها در امتداد همان ولایت معصومین است.

3 - آقای هاشمی به خوبی می‌داند و حتماً در پیش خود و خدای خود اذعان خواهند کرد که جامعه باز امروز که توأم با سلایق مختلف است به مراتب بازتر و آزادتر از زمان حاکمیت ایشان است و این افتخار نه منصوب بر فرد خاصی است، بلکه زایده شد و قدرتمند شدن توده‌های مردم و خارج شدن مناسب از دست خانواده‌های تمایل طلب است که شما آن‌ها را «نیروهای با سابقه» می‌نامید. انحصار حضرتعالی در نیروهای خاص مشکلی بود که مردم را از نظام فاصله انداخت.

4 - چرا تلاش می‌کنید همواره کشور را در حالت خطیر معرفی کنید. امروز با همه انتقادات مبنایی بر دولت احمدی‌نژاد، پیشرفت در زیرساخت‌ها، صنعت، مسائل علمی، رفاه و قدرت، با امن‌تر، با صلابت‌تر و با قدرت‌تر از دوره شماست. مردم در مقطعی که شما اداره امور کشور را عهده‌دار بودید، بارها نارضایتی خود را از نحوه اداره کشور توسط حضرت عالی ابراز داشتند. تحت تاثیر چند انسان متملق اطراف خود قرار نگیرید و سعی کنید به حب الله ولایت دست یابید و نه بر صورت ولایت چنگ اندازید.»

22 اردیبهشت 1392