h پشت پرده ثبت نام سعید جلیلی در انتخابات - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پشت پرده ثبت نام سعید جلیلی در انتخابات,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پشت پرده ثبت نام سعید جلیلی در انتخابات,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پشت پرده ثبت نام سعید جلیلی در انتخابات

پشت پرده ثبت نام سعید جلیلی در انتخابات

ظهور12 : دکتر سعید جلیلی یکی از کاندیدای اصلی گفتمان سوم تیر با همه اصرارهایی که در ابتدا به او شد تا برای حضور در انتخابات ورود پیدا کند، حاضر به پذیرش این مسئولیت سنگین نشد.

بی باک نیوز در خبری عنوان کرد : جلیلی همچون سایر کاندیدای گفتمان انقلاب از همان اول از قدرت و کاندیداتوری فراری بود. جلسه سه ساعته لنکرانی با جلیلی برای متقاعد کردن او بی نتیجه ماند و دو طرف دیگری را اصلح از خود معرفی می کردند و اصرار داشتند که این بار سنگین مسئولیت را دیگری بپذیرد.

تعارفات از روی تقوا و اخلاص این دو چهره انقلابی، زمان را به یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری تنگ تر می کرد. تصمیمی باید گرفته می شد تا نیروهای انقلاب از سردرگمی نجات پیدا کنند. نهایتا جبهه پایداری انقلاب اسلامی دکتر باقری لنکرانی را بعنوان گزینه نهایی معرفی کرد اما کاندیدای جبهه پایداری از همان اول اعلام کرد که هیچگاه با جلیلی رقابت نخواهد کرد. این موضوع خود نشان از احتمالاتی است که در آینده رقم خواهد خورد.

در صورت عدم حضور هاشمی رفسنجانی در عرصه کاندیداتوری، قطعا جیلی تصمیمی برای آمدن نداشت از همین رو جلیلی چند ساعت پایانی زمان ثبت نام را در محلی نزدیک وزارت کشور در انتظار حرکت نهایی انتخاباتی هاشمی رفسنجانی ماند تا در صورت آمدن هاشمی، وی نیز بعنوان یک مدیر انقلابی و محبوب نیز بر حسب وظیفه ورود پیدا کند. بنابر دیدگاه ما ادعای فاطمه هاشمی که گفته بود" تا ساعت 5 و 30 دقیقه از تصمیم پدر خبر نداشتیم و ساعت 5 و 30 دقیقه بلند شدند و گفتند بسم الله الرحمن الرحیم برویم." به هیچ وجه صحت ندارد و هاشمی رفسنجانی قبل از حرکت جلیلی به سوی وزارت کشور، تصمیم خود را گرفته بود و آماده حرکت به سوی وزارت کشور شد که جلیلی نیز در این شرایط وظیفه خود را در ورد به عرصه رقابت های انتخاباتی دید و از آنجا که وی نزدیک وزارت کشور مستقر شده بود، زودتر از هاشمی و مشایی به وزارت کشور رسید.

در رد ادعای فاطمه هاشمی همین بس که بی باک ساعت 5 و 13 دقیقه یعنی 17 دقیقه قبل از زمانی که فائزه هاشمی ادعا کرده بود؛ پدرش به نتیجه رسیده است از حرکت هاشمی و مشایی بسوی وزارت کشور خبر داده بود.

حال با حضور مشایی و هاشمی و برخی دیگر از افراد، جریان سازش با صحنه گردانی فتنه، انحراف و تکنوکراتها به رقابت با حامیان گفتمان سوم تیر با نقش آفرینی چهره هایی چون لنکرانی، جلیلی، زاکانی و برخی دیگر از چهره های انقلابی می پردازد و در این کارزار اگر چه شاید در روزهای نخستین به مصالحی حامیان گفتمان سوم تیر با چندین کاندیدا ورود پیدا کنند اما در نهایت و در پای صندوق رای مردم را به سوی کاندیدای واحد سوق خواهند داد و همگی به نفع آن چهره کنار خواهند کشید و در این میان جای هیچ نوع نگرانی برای نیروهای انقلاب نخواهد بود. چهره هایی چون جلیلی و لنکرانی بر حسب وظیفه و هر کدام تحت شرایطی خاص برای خدمت به مردم و انقلاب به عرصه وارد شده اند و بر خلاف شیفتگان قدرت، هیچگاه مصالح کشور و انقلاب را به پای قدرت طلبی و سهم خواهی نمی ریزند و تنها وظیفه نیروهای ارزشی و حامیان گفتمان سوم تیر در شرایط فعلی، تبیین و ترویج برنامه های دولت یازدهم با رویکرد ادامه گفتمان سوم تیر و روشنگری درباره ماهیت نیروهای منحرف و فتنه گر و تکنوکرات می باشد و بدون شک از سوی کاندیدای جبهه مشترک انقلاب اسلامی هیچ ضربه وحدت شکنانه و انشقاق انگیزی به جریان بزرگ پایداری و مقاومت ملت ایران وارد نخواهد شد.

حضور جلیلی در عرصه کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری تنها کسانی را نگران کرد که از تقویت جبهه گفتمانی انقلاب اسلامی خوف و هراس دارند از همین رو در بدو ورود جلیلی به وزارت کشور برخی از حامیان مشایی و هاشمی علیه جلیلی شعارهای تندی دادند و به او توهین کردند.

از هیمن رو دکتر لنکرانی روز گذشته در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: همواره نگاهمان تکلیف محور بوده و در خصوص شرایط جدید هم باید ببینیم تکلیف چه حکم می کند ما برای انتخابات 92 از سوی گفتمان انقلاب یک پرچم دار خواهیم داشت و در بین کسانی که ثبت نام کرده اند با دکتر جلیلی قرابت گفتمانی داریم و نسبت به بقیه گفتمان ها نقد داریم.

از سوی دیگر امیرحسین قاضی‌زاده سخنگوی جبهه پایداری نیز دیروز طی گفتگویی با تاکید بر اینکه ما ثبت‌نام سعید جلیلی را در انتخابات مثبت ارزیابی می‌کنیم، اظهار داشت: حضور سعید جلیلی موجب تقویت جبهه گفتمانی انقلاب اسلامی است.

قاضی‌‌زاده با بیان اینکه تاکنون فقط آقای لنکرانی به تنهایی مشغول مصاف گفتمانی بود، تصریح کرد: حضور سعید جلیلی ظرفیت گفتمانی فضای انتخابات را به نفع حامیان گفتمان انقلاب اسلامی تقویت می‌کند.

22 اردیبهشت 1392