h اظهارات جدید کواکبیان درباره پرونده هسته ای و رابطه با امریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اظهارات جدید کواکبیان درباره پرونده هسته ای و رابطه با امریکا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اظهارات جدید کواکبیان درباره پرونده هسته ای و رابطه با امریکا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اظهارات جدید کواکبیان درباره پرونده هسته ای و رابطه با امریکا

اظهارات جدید کواکبیان درباره پرونده هسته ای و رابطه با امریکا

ظهور12 :مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با فارس در کرمانشاه‌ اظهار داشت: من معتقد هستم که باید کاملا از حقوق هسته‌ای ایران که حق مسلم ما‌ست، دفاع کنیم و آمریکایی‌ها هم چند بار اعتراف کرده‌اند که مسائل هسته‌ای ما صلح‌آمیز و غیرنظامی است.

کواکبیان با تاکید بر اینکه ما به‌ دنبال بمب هسته‌ای نیستیم، ادامه داد: این مذاکرات اخیر صرفا وقت‌ تلف‌ کردن است و برای ما فایده‌ای ندارد و فکر می‌کنم عامل اصلی مشکلات هسته‌ای ما آمریکا‌ست.

به گفته کواکبیان، ما باید بحث‌های جدی‌تری با آمریکا داشته باشیم و با حفظ عزت و مصلحت ریشه خصومت‌ورزی آمریکا را از بین ببریم.

رئیس حزب مردم‌سالاری گفت: من در مجلس هم برنامه‌ای را ارائه دادم که روابط ما و آمریکا طی 6 ماه بهبود یابد و اکنون نیز به آن پایبند هستم، البته بر این نیز اعتقاد دارم که در این زمینه خط قرمزهای نظام و رهبری باید رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه باید عرصه‌ای فراهم شود که در شرایط مناسب از موضع بالا با آمریکا مذاکرات مستقیم دوجانبه داشته باشیم، ادامه داد: 30 درصد از تورم امروز به‌دلیل تحریم‌هاست و 70 درصد تورم به سوءمدیریت ارتباط دارد و متاسفانه بحران ارزی کنترل نشده و 70 درصد از ارزش پول پایین آمده است.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: رشد نقدینگی از سال 84 تاکنون 5/6 برابر شده و وضعیت تولید نامناسب است.

19 اردیبهشت 1392