h علت به تعویق افتادن دادگاه مهدی هاشمی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

علت به تعویق افتادن دادگاه مهدی هاشمی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,علت به تعویق افتادن دادگاه مهدی هاشمی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,علت به تعویق افتادن دادگاه مهدی هاشمی

علت به تعویق افتادن دادگاه مهدی هاشمی

محسنی‌اژه‌ای در خصوص دلیل به تعویق افتادن دادگاه مهدی هاشمی گفت: با توجه به اینکه پرونده مهدی هاشمی حجیم بوده اما قاضی سراج وقت خوبی را برای این پرونده اختصاص داد، آن را مطالعه و زمان دادگاه را تعیین کرد.

وی علت به تعویق افتادن دادگاه مهدی هاشمی را درخواست متهم و وکلای وی برای مطالعه مجدد پرونده دانست و گفت: درست است که پرونده نواقصی داشت اما قاضی سراج می‌توانست ضمن رسیدگی درخواست رفع نواقص را به دادسرا بدهد بنابراین آماده نبودن متهم و وکلای وی برای دفاع، زمان دادگاه را تغییر داد.

وی افزود: وقتی آنها درخواست مهلت کردند، قاضی موافقت کرد و تصمیم گرفت در همین زمان نواقص موجود را برطرف کند و اگر آنها درخواست استمهال نمی‌کردند، دادگاه در همان تاریخ مقرر شروع می‌شد.

وی در ادامه در خصوص ستادهای پیشگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی گفت: مسائل پیشگیری در دو نوع است که در نوع اول اگر شائبه تخلف باشد، مسئولان تذکر می‌دهند.

وی افزود: اما اگر در مرحله دوم تخلفی مشکوک صورت گیرد، موضوع به مرجع قضایی گزارش داده می‌شود و پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد.

محسنی‌اژه‌ای در خصوص وضعیت زندانیان خارج از کشور گفت: مواد مخدر یکی از بیشترین جرائمی است که تبعه‌های ایرانی خارج از کشور به دلیل آن در زندان به سر می‌برند.

وی افزود: من در سفر هفته گذشته خود به ارمنستان با حدود 12 نفر از همین زندانیان دیدار کردم و طبق تلاشی که داشتیم مقرر شد تا چند تن از آنها ادامه دوران محکومیت خود را در تهران سپری کنند.

سخنگوی دستگاه قضایی با اشاره به پیگیری‌های وزارت امور خارجه، وزارت دادگستری و قوه قضائیه در خصوص وضعیت زندانیان خارج از کشور گفت: در دو سال گذشته توافق‌نامه‌های مختلفی در خصوص استرداد مجرمین به امضاء رسیده است و در سفر اخیر من نیز این مورد پیگیری شده است.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه یکی از متهمان پرونده کهریزک ادعا کرده که نماینده دادستان در 30 مورد کیفرخواست را تغییر داده، آیا این تخلف است یا خیر، گفت: من از این مورد ذکر شده خبری ندارم اما اگر کیفرخواستی صادر شود، امکان اصلاح وجود دارد.

وی افزود: کسی که اتهامی داشته اگر پرونده‌اش به دادگاه برود و همزمان مورد دیگری کشف شود که در صلاحیت همان دادگاه باشد، امکان اصلاح کیفرخواست وجود دارد.

16 اردیبهشت 1392