h دعوت طلاب و دانشجویان اصفهانی از سعید جلیلی برای کاندیداتوری در انتخابات - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دعوت طلاب و دانشجویان اصفهانی از سعید جلیلی برای کاندیداتوری در انتخابات,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دعوت طلاب و دانشجویان اصفهانی از سعید جلیلی برای کاندیداتوری در انتخابات,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دعوت طلاب و دانشجویان اصفهانی از سعید جلیلی برای کاندیداتوری در انتخابات

دعوت طلاب و دانشجویان اصفهانی از سعید جلیلی برای کاندیداتوری در انتخابات

جمعی از طلاب و دانشجویان اصفهانی در نامه‌ای از سعید جلیلی جهت کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دعوت به عمل آوردند.

برادر بزرگوار جناب اقای دکتر جلیلی

ملت ایران ملتی بزرگ و استوار است همانطور که در طول تاریخ کشور می توان ملاحظه نمود این ملت با توکل به خدا و توسل به ائمه معصومین به یاری امام زمان (عج) مقاطع مهم و حساسی را در تاریخ انقلاب اسلامی پشت سر نهاده و در این راه پیروزی های بزرگی نیز به دست اورده است، پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان مهمترین دستاورد ملت مسلمان ایران نقش بسزایی را در تاریخ این کشور ایفا کرد و امیدهای بسیاری را در دل مستضعفین و ستیم دیدگان جهان روشن ساخت ، امروز که بیش از سه دهه از تاریخ این انقلاب شکوهمند می گذرد چهره منطقه در حال دگرگونی است و موج بیداری اسلامی در سراسر منطقه رژیم های دست نشانده ، فاسد و وابسته به غرب را از اریکه قدرت به زیر کشیده و نظام های مردمی نوپا در حال عوض کردن معادلات منطقه به نفع دنیای اسلامی است در این میان نظام اسلامی به عنوان الگویی از یک نظام مردم سالاری دینی در میان ملت های مسلمانِ منطقه به عنوان الگویی موفق درامده است، همانطور که بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) نیز فرموده بودند: مشاهده کردیم که این انقلاب به جهان صادر شد و ملت های دوست و برادر منطقه پیام انقلاب اسلامی ایران را دریافت کردند.

حال در این برهه مهم تاریخی که دشمنان اسلام برای به دست گرفتن کنترل منطقه تمام ابزار های خود را به کار گرفته و پیاده نظام تروریست انها منطقه را به اشوب کشیده اند نیازمند یک دیپلماسی فعال و تاثیرگذار در منطقه هستیم تا نگذاریم گفتمان انقلاب اسلامی در این اوضاع اشفته بین ملت های منطقه رنگ ببازد و مستعمران تمامیت خواه دوباره حاکمان دست نشانده خود را در این منطقه به قدرت رسانند.

جناب اقای جلیلی

می دانیم در این دورانی که مسئولیت خطیر دیپلماسی هسته ای جمهوری اسلامی را عهده دار بودید با چه مشکلاتی روبه رو بودید ، شما به عنوان فردی توانمند و دیپلماتی خستگی ناپذیر همواره از حقوق بر حق ملت ایران دفاع و در برابر زیاده خواهی های دشمنان اسلام و انقلاب به حق ایستادگی جانانه‌ای از خود به نمایش گذاشتید از این رو به حق می توان شما را برای انقلاب اسلامی یک ذخیره دانست ، ذخیره ای که با تکیه بر ارزش ها و باورهای برگرفته از مکتب عاشورا به ملت های جهان ثابت کرد که دیپلماسی در اسلام چیزی جز مقاومت برای مقابله با سلطه طلبی های نظام امپریالیستی امریکا و اربابان صهیونیست انها نیست و نخواهد بود.

جناب اقای دکتر جلیلی

امروز که بیش از هر چیز مسائل بین المللی ایران به خصوص مسئله هسته ای و تحریم های بین المللی فشار را بر ملت ایران فزونی داده ، نیازمند فردی هستیم که با درک صحیح از مسائل جهانی و دیپلماسی صحیح در عرصه بین الملل بتواند گره از مشکلات مردم ایران بگشاید لذا ما این توانایی را در شما دیده و با توجه اینکه یکی از ملاک های انتخاب برای ملت ایران اولویت دادن به مسائل سیاست خارجی است تا در این نظام ناعادلانه جهانی حقوق ملت ما را از زیاده خواهان جهان خوار بگیریم شما را دعوت به این حضور می نماییم.

برادر بزرگوار جناب اقای دکتر جلیلی

بنا به گفته رهبر معظم انقلاب مبنی بر خلق حماسه سیاسی و اقتصادی و با توجه به موج حمایت های قاطع مردمی از شما مطمعنا حضور شما در این عرصه زمینه خلق چنین حماسه ای را فراهم خواهد نمود.

همانطور که می دانید دشمنان انقلاب و اربابان امریکایی آنها در صدد هستند تا شیرینی این حماسه را بر کام ملت ایران تلخ گردانند ، حال که در یک جنگ تمام عیار سیاسی و اقتصادی به سر می بریم حضور شما و خلق یک حماسه بزرگ ملی توسط ملت ایران می تواند مکر و حیله دشمنان اسلام را به خودشان باز گرداند و بار دیگر ملت ایران را از این توطئه های همه جانبه دشمن سر بلند بیرون آورد.

به همین منظور ما جمعی از دانشجویان و طلاب اصفهان از شما برای حضور در این انتخابات دعوت به عمل می اوریم تا ان شالله با روی کار امدن دولتی اسلامی و انقلابی که مطالبه اصلی تک تک احاد جامعه ماست، زمینه ظهور و فرج آقا امام زمان را فراهم کنیم و ان‌ شالله این پرچم مقدس را به دست صاحب اصلی اش حضرت صاحب الزمان (عج) تحول دهیم.

به گزارش ایسنا همچنین در بیانیه دانشجویان و طلاب قزوینی در دعوت از سعید جلیلی برای کاندیداتوری آمده است:وقتی فطرت تاریخی ایرانی مسلمان و شیعه دوباره بیدارشد و خواست تا دوران سیاه حاکمیت پیوندخورده با ذلت، وابستگی، حقارت، غربزدگی، دنیاطلبی و بی دینی را به پایان ببرد، نفس پیمبرگونه رهبری الهی به او عطاشد که روحی خدایی و تازه را در او دمید و ثمره این پیوند میان "امام و امت" شد: "انقلاب اسلامی"؛ انقلابی بدون مرز و زمان، انقلابی از جنس نور و مقدمه ساز ظهور.

پیشبرد اهداف انقلاب فرزندان و مسئولانی می‌خواست که "زاده امت" باشند و "مطیع امام". از خیل این فرزندان اما همه آنها خلف نبودند، انقلاب اسلامی هم رجایی، باهنر، بهشتی، دیالمه، ابوترابی را به خود دید که با "خدمت، استقامت و شهادت" خود آنرا با سرعت به پیش می بردند، و هم بنی صدر، موسوی، هاشمی، کروبی و خاتمی ها را که با "منیت، غفلت و خیانت" خود چوب لای چرخ انقلاب کرده و از سرعت آن می کاستند. از دوستی با لیبرال‌ها و منافقین تا کوتاهی در جنگ تحمیلی، از تحمیل مصلحت برامام و رییس دولت تا اصرار بر پایان جنگ، از نوشاندن جام زهر تا مذاکره با آمریکا، از شورای رهبری تا اقتصاد لیبرالی، از له شدن مستضعفین زیر چرخهای توسعه تا استحاله فرهنگی، از سازندگی تکنوکراتی تا اصلاحات آمریکایی، از راهپیمایی مقابل خدا تا انکار امام زمان، از تحصن برای نوشاندن جام زهری دیگر تا خاموشی رآکتورهای هسته ای و... .

آری امام می گفت نزاع میان اسلام ناب و اسلام آمریکایی است. تفاوت میان اسلام مستضعفین و اسلام مستکبرین است. فرزندان ناخلف (اصلاً شاید فرزند انقلاب نبودند) که نه از جنس مردم بودند و نه معنای ولی و امام را می فهمیدند، می کوشیدند تا کاری کنند از انقلاب جز چند شعار توخالی چیزی نماند و در پس جمهوری اسلامی بازهم همان وابستگی، غربزدگی و ذلت حاکم گردد. واین یعنی انحراف، توقف یا حتی بازگشت به عقب قطار انقلاب. اما ملت این را می‌دانست و با تغییر گفتمان حاکم دولتی را به میدان فرستاد که شعارش شعار انقلاب، مردم، استکبارستیزی و عدالت بود و در این تلاش بسیار نمود و به توفیقاتی بسیار دست یافت، تا جایی که از جانب امام امروز "بهترین دولت قرن" لقب گرفت. ناگفته نماند این رانده شدن به حاشیه برای "انقلابیون شرمنده" بسیار گران می آمد و از مقابله با آن دولت به جایی رسیدند که می خواستند با کمک شیطانی غرب و غفلت خواص، اصل و ریشه درخت انقلاب را بخشکانند که طبق انتظار هشیاری ملت ناامیدشان کرد و تنها چیزی که برافتخارات آنها اضافه شد، لقب "فتنه گر" بود! این یعنی عبور امت از مرحله ای دیگر، غربال شدن و آمادگی بیشتر برای رسیدن به هدف نهایی.

اما غربال شدن هم چنان ادامه دارد. دیدیم دولتی که "فرزند ملت" لقب گرفته بود نیز، کم کم از پیروزی مغرور شد و حلقه های منحرف پیرامونی آن، کارش را به "عدم تبعیت از ولی" رساند و این آفتیست که چون گریبانگیر شود، همه موفقیت ها را به شکست می کشاند و نتیجه اش چیزی نیست جزسراشیبی سقوط. البته انحراف یک شخص یا گروه قطعاً دلیل بر مردودی شعار و گفتمان نیست. مگر نه آنکه اسلام همیشه اسلام است، و بد مسلمانی کردن آنرا خدشه دار نمی کند؟

اکنون بازهم موسم انتخاب است وامتحانی دشوارتر در راه. در ایامی به سر می‌بریم که در عرصه انتخاب مدیریت اجرایی کشور افرادی با سلایق و ایده های گوناگون ظهور یافته اند و هر یک با شعارهایی سعی در ساختن قالب خود به عنوان رییس جمهور آینده در اذهان امت دارند. متأسفانه تعدد این افراد هرچند نشانگر آزادی سیاسی در عرصه انتخابی کشور است، ولی چون کلافی می ماند که می خواهد افکار عمومی را به کلافگی بکشاند؛ از طرفی فتنه گران و دوستانشان می خواهند با مطرح کردن مجدد خود فتنه گریشان را به حاشیه ببرند، و از طرفی دیگرانی هستند که گرچه از فرزندان انقلابند، اما در مواردی می لنگند!

برخی از آنان نشان داده اند در ولایتمداری نمره بالایی ندارند، برخی هم انقلابی اند و هم به فتنه گران چراغ سبز نشان می دهند، افرادی به جای ائتلاف با مردم به دنبال ائتلاف میان خود و به هر قیمتی هستند، بعضی ها علی رغم اقبال مکرر مردم هنوز خود را تنها منجی کشور می دانند، گروهی هم چنان می خواهند با نسخه حاشیه سازی و جنجال آفرینی به پیش بروند، و بعضی ها هم بیشتر بوی تکنوکرات، محافظه کار و دیپلمات می دهند تا جهادگر، مردمی و انقلابی. اما می دانیم همه این موارد، موانعی بود که ملت در انتخاب های قبلی از آنها عبور کرده و نشان داده در این "پیچ تاریخی" حاضر نیست حتی یک درجه منحرف شده و یا یک وجب به عقب برگردد. البته کسانی هم هستند که با همین باور به میدان آمده اند، اما عدم جسارت و عملکرد قاطع، نوع نگاه خود و اطرافیانشان به مسائل، سوابق مدیریتی، تیم و برنامه شان به نحوی نیست که بتوانند مقابل سایرین با قدرت وارد میدان شوند و در راه "پیشرفت و عدالت" با تمام سرعت به پیش بروند. شاید تعدادی از کاندیداها نقاط ضعف دولت قبل را نداشته باشند، اما اینکه آیا همه نقاط قوتش را دارند نیز محل تردید است.

و اما، آقای دکتر سعید جلیلی!

با عنایت به همه موارد فوق، برای ما واضح گردیده که در شرایط کنونی شما "اصلح" هستید و از امام خود آموخته ایم که باور خود را به صراحت اعلام کنیم. ما براساس این تفکر که وظیفه داریم با تشخیص اصلح اورا به میدان دعوت نماییم، از شما که تاکنون نشان داده اید فردی ارزش مدار، جهادگر، دارای نگاهی عقلانی و گفتمانی، قاطع و بی تعارف، دور از حاشیه، معتمد و متخصص در عرصه های داخلی و بین المللی، پاک دست و متواضع، موئتلف با توده امت، سرباز امام و وامدار حزب خدا هستید، می خواهیم در عرصه انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 حضور یافته و کشور را در این برهه حساس و مهم سکانداری نمایید.

بدانید دیگر جای تعلل باقی نمانده وعدم حضور شما شاید به سردرگمی جریان انقلابی در کشور بینجامد!

این دعوت نه فقط از شما بلکه از گفتمان ولایت مدار، پیشرو و عقلانی تان است؛ دعوت از تمام کسانی است که می خواهند در امتداد "گفتمان امام و امت" قدم بردارند و در این راه پر نور ما و شما را تا رسیدن به "حیات طیبه" یاری نمایند.

15 اردیبهشت 1392