h فوری ترین اقدام در دولت دکتر لنکرانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

فوری ترین اقدام در دولت دکتر لنکرانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,فوری ترین اقدام در دولت دکتر لنکرانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,فوری ترین اقدام در دولت دکتر لنکرانی

فوری ترین اقدام در دولت دکتر لنکرانی

لنکرانی در دانشگاه چمران:کاندیدای جبهه پایداری تاکید کرد: ظرفیت‌های گسترده‌ای در کشور داریم که می‌توانیم با مدیریت صحیح و نگاه آرمانی به آنها از این پیچ بزرگ تاریخ به سلامت عبور کنیم.

لنکرانی فوری‌ ترین اقدام دولت یازدهم را رسیدگی به اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه عنوان کرد و گفت: رسیدگی به اقشار ضعیف فوری‌ترین اقدام است، اما مهمترین اقدام نیست و ما باید به صورت ریشه‌ای مشکلات را حل کنیم.

وی مهمترین مشکلات اقتصاد را وابستگی به نفت، نظام بانکی، وجود ویژه‌خواری و فرهنگ دانست و اظهار داشت: فرهنگ از اقتصاد جدا نیست و اگر دولت بنای خودش را عدالت قرار دهد، خروجی آن متفاوت از برنامه‌هایی خواهد بود که فقط به رشد اقتصادی، پیشرفت و توسعه متکی باشد. فرهنگ، اقتصاد و مباحث اجتماعی باید به صورت منظومه‌ای منسجم دنبال شوند.

لنکرانی ادامه داد: بخشی از مشکلات اقتصادی ما از دولت‌های قبل آغاز شده که بدون پشتوانه تولید ناخالص ملی، اسکناس چاپ کردند. این کار باعث رشد نقدینگی و در نتیجه افزایش تورم شده است و برای حل این مشکل باید کاری کنیم که پول، کار نکند و امام راحل نیز بر این نکته تاکید داشتند.

کاندیدای جبهه پایداری با بیان اینکه در اقتصاد ما امکان ویژه‌خواری وجود دارد، تاکید کرد: وظیفه دولت است که زمینه‌های ایجاد فساد را از بین ببرد. نقش قوه مجریه از دیگر قوا در مبارزه با فساد بیشتر است، چرا که بخش زیادی از اقتصاد ما دولتی است و دولت می‌تواند از آن جلوگیری کند و نمی‌تواند بگوید که در مبارزه با فساد کاری نتوانستیم انجام دهیم.

11 اردیبهشت 1392