h حسن روحانی : قرار نیست تا ابد با امریکا قهر باشیم ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حسن روحانی : قرار نیست تا ابد با امریکا قهر باشیم !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حسن روحانی : قرار نیست تا ابد با امریکا قهر باشیم !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حسن روحانی : قرار نیست تا ابد با امریکا قهر باشیم !

حسن روحانی : قرار نیست تا ابد با امریکا قهر باشیم !

حسن روحانی در گفتگو با ایلنا در پاسخ به این سوال که چه چیز باعث شده تا برای اولین بار در تاریخ انقلاب، مقام معظم رهبری عدم مخالفت خود را با مذاکره مستقیم با آمریکا اعلام کنند؟، گفت: ایران قرار نیست تا روز قیامت با آمریکا قهر باشد و رابطه قطع بماند. بلکه در شرایط مناسبی و با حفظ منافع ملی این نوع رابطه باید تغییر کند. در حال حاضر، رابطه ایران و آمریکا خصمانه است. آمریکا به هر بهانه‌ای به ایران فشار می‌آورد و در این رابطه کشورهای دیگر را هم تشویق می‌کند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: ادامه این روند برای ایران، آمریکا و منطقه مسیر درستی نیست. ما باید این تخاصم را به تدریج مهار کنیم و آن را به رابطه تنش آمیز کاهش دهیم و بعد به سوی کاهش تنش حرکت کنیم.

حسن روحانی گفت: مقام معظم رهبری در این شرایط حساس علیرغم اعلام عدم امیدواری، این راه را باز کردند تا تبلیغات دشمن درباره مخالفت ایران با مذاکره خنثی شود. در واقع این حرکت باعث شد تا بهانه از دست آمریکا گرفته شود و به افکار عمومی دنیا اعلام شود راه برای مذاکره با رعایت خطوط قرمز باز است.

11 اردیبهشت 1392