h انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به دور دوم کشیده خواهد شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به دور دوم کشیده خواهد شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به دور دوم کشیده خواهد شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به دور دوم کشیده خواهد شد

انتخابات ریاست جمهوری یازدهم به دور دوم کشیده خواهد شد

رونامه حمایت: کمتر از دو ماه به انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری زمان باقی مانده است و هنوز هیچ‌یک از نامزدهای احتمالی جریان‌های سیاسی موجود بر سر یک نامزد حداکثری میان خودشان به توافق نرسیده‌اند.

با توجه به این موضوع و زمان محدودی که تا انتخابات باقی مانده است و نظر به اینکه اکثر نامزدهای احتمالی که گفته‌اند ما به نفع هیچ کسی کنار نخواهیم رفت به نظر می‌رسد که انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده شود. این در حالی است که علی اکبر ولایتی، یکی از نامزدهای احتمالی طیف اصولگرا، در باره طیف اصولگرایی و به اجماع رسیدن آنان بر روی یک نامزدواحد گفته است: ما داریم تلاش می‌کنیم که با سایر نامزدها هم صحبت کنیم تا در نهایت یک نفر از اصولگرایان بیاید.

همچنین این نامزد احتمالی ریاست جمهوری که شایعه کناره‌گیری خود و حداد عادل به نفع قالیباف را درست نمی‌داند معتقد است: باید یک نفر بیاید که در دور اول، انتخابات تمام شود.این در حالی است که یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت و گو با «حمایت »در باره کشیده شدن انتخابات به دور دوم گفت: تجربه انتخابات گذشته نشان داده است که هرگاه در انتخاباتی با تعدد نامزدها مواجه باشیم به طور معمول انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد. حمید رضا ترقی افزود: اگر تعداد نامزدهای موجود کم باشد احتمال این که در دور اول رییس جمهوری آینده مشخص شود، بیشتر است.

وی معتقد است اگر نتایج انتخابات ریاست جمهوری در دور اول مشخص شود به نفع نظام است زیرا در این صورت اقتدار کشور به نمایش در می‌آید. معاون حزب موتلفه اسلامی با بیان این که، با توجه به آرایش سیاسی موجود انتخابات به دور بعد کشیده می‌شود، افزود: در این دوره به دلیل حضور تمامی سلایق در انتخابات ریاست جمهوری که به مشارکت حداکثر منجر می‌شود انتخابات به دوره دوم کشیده خواهد شد. وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به وضعیت فعلی فکر می‌کنید که از تعداد نامزدها کاسته خواهد شد؟ اظهار کرد: به نظر نمی‌رسد با توجه به وضعیت فعلی تعداد نامزدها به حداقل ممکن در هر اردوگاه برسد. ترقی تصریح کرد: اگر دولت وارد عرصه انتخابات شود و نامزد را معرفی کند که به تایید شورای نگهبان برسد در این صورت ورود به دور دوم حتی در صورتی که یک نامزداز هر جناح معرفی شود، قطعی است.

وی ادامه داد: در صورتی که وضعیت در اردوگاه اصلاح طلبان تغییر پیدا نکند و آنها بخواهند با همین نامزدهای احتمالی فعلی وارد عرصه انتخابات شوند آنگاه رقابت اصلی میان نامزد دولت و اصول‌گرایان شکل خواهد گرفت. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه افزود: زمانی که رقابت اصلی میان اصول‌گرایان و دولتی‌ها باشد به طور طبیعی افرادی از این دو گروه به دور دوم خواهند رفت. وی در با ره تبلیغات و امکانات برابر میان نامزدهای احتمالی که به دور دوم خواهند رفت، ابراز داشت: امکانات برای دولتی‌ها و اصول‌گرایان به طور یکسان است به این دلیل که در حال حاضر هم دولتی‌ها وهم اصول‌گرایان و هم اصلاح طلبان؛ به عنوان سه قطب موجود در انتخابات به استان‌ها مختلف می‌روند....

11 اردیبهشت 1392