h صحبت های پیمان معادی درباره فیلم‌ های ضد ایرانی هالیوود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صحبت های پیمان معادی درباره فیلم‌ های ضد ایرانی هالیوود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صحبت های پیمان معادی درباره فیلم‌ های ضد ایرانی هالیوود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صحبت های پیمان معادی درباره فیلم‌ های ضد ایرانی هالیوود

صحبت های پیمان معادی درباره فیلم‌ های ضد ایرانی هالیوود

صحبت های پیمان معادی درباره فیلم‌ های ضد ایرانی هالیوود

پیمان معادی کارگردان و بازیگر سینمای ایران در گفتگو با روزنامه شرق نکات جالبی در مورد فعالیت خود در خارج از کشور و همین‌[طور فیلم‌های ضدایرانی در هالیوود گفته است.

معادی که در ماه‌های گذشته در چندین پروژه هالیوودی بازی کرده است یا دعوت به کار شده است شروع ورودش به سینمای هالیوود را این چنین تعریف می‌کند:"

موضوع برمی‌گردد به زمان حضورم در آمریکا، آن هنگام که برای مراسم گلدن گلوب و اسکار با اصغر فرهادی در آنجا بودم. چون فیلم اکران شده بود و خیلی‌ها آن را دیده‌ بودند.علاقه‌مند به بازیگری من شدند. به من چند مدیربرنامه پیشنهاد شد تا از میان آنها یکی را انتخاب کنم. پس از تحقیقات با یکی از آنها به توافق رسیدم و با او قرارداد بستم. در آنجا از طریق مدیر برنامه است که فیلمنامه‌ها و پیشنهادها پیگیری می‌شود. قرار شد این مدیر برنامه پیشنهادها را خودش بررسی کند و طبق شرایطی که برای او توضیح داده بودم، آنهایی را که مناسب من هستند را به من پیشنهاد دهد. طبیعی است که من نخواهم در برخی فیلم‌ها حضور داشته باشم. حالا شما اسمش را بگذارید خط قرمز فرقی نمی‌کند. یک‌به‌یک به این مدیر برنامه توضیح داده‌ام. به همین دلیل او ابتدا خودش فیلمنامه‌ها را بررسی می‌کند و در صورت تطابق با شروط من آنها را برای من ارسال می‌کند.

معادی شروطش برای بازی در فیلم‌های هالیوودی را این چنین تشرح می‌دهد:" در این فیلم‌ها بازی نمی‌:کنم، فیلمنامه‌هایی که مسایل اخلاقی دارند، مسایل مرتبط با ایران دارند، ضد اسلام باشند. ضد اقوام و ملت‌ها باشند را نمی‌پذیرم. دلایلش هم کاملا شخصی است. من حتی در فیلمی که ضد روسی و ضد چینی هم باشد ایفای نقش نمی‌کنم. به مدیر برنامه‌هایم گفته‌ام که نقش تروریست را بازی نمی‌کنم و نقش‌هایی از این دست.برای مثال فیلمی است با عنوان «رقصنده در صحرا» این فیلمنامه را حتی نخوانده پس فرستادم. به همان دلایل که پیش‌تر برشمردم و چند فیلم و فیلمنامه دیگر."

اما معادی برخی از این پروژه‌ها را هم پذیرفته است:‌"اما سال پیش در دو پروژه بازی کردم که یکی از آنها سریال بود. سریالی که در شبکه کابلی HBO تولید می‌شد با عنوان «عدالت کیفری» به کارگردانی «ایستیو زیلیان». این آقای زیلیان فیلمنامه‌نویس «شیندلرلیست» و دارودسته نیویورکی‌ها ست. من و جیمز گالدولفینی دو نقش اصلی این سریال را بازی کرده‌ایم. فیلمبرداری فصل اول آن تمام شده. منتظریم ببینیم ادامه پیدا خواهد کرد یا نه. اگر ادامه پیدا کرد باید برگردم و نقشم را ادامه دهم. من نقش یک راننده تاکسی پاکستانی را بازی می‌کنم که 25 سال است در نیویورک زندگی می‌کند."

11 اردیبهشت 1392