h مخالف دوباره خودروسازان با قیمت های مصوب جدید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مخالف دوباره خودروسازان با قیمت های مصوب جدید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مخالف دوباره خودروسازان با قیمت های مصوب جدید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مخالف دوباره خودروسازان با قیمت های مصوب جدید

مخالف دوباره خودروسازان با قیمت های مصوب جدید

خبرگزاری برنا گزارش داد : انجمن خودروسازان قیمت‌های جدید شورای رقابت را به معنای صدور دستور توقف تولید خودرو توصیف کرده است.

محمد رضا نجفی منش، عضو هیات رئیسه انجمن خودروسازان با انتقاد از تصمیم شورای رقابت درباره قیمت گذاری خودرو گفته است با قیمت‌هایی كه شورای رقابت تصویب كرد،عملا دستور توقف تولید خوردوی داخلی توسط این شورا صادر شده است.

در واقع معلوم نیست در این میان اقتصاد دانان کشور اشتباه می‌کنند یا خودروسازان! اما آنچه به نظر می‌رسد این که است که تعیین قیمت خودرو بالاخره باید براساس مکانیزمی اقتصادی انجام شود، یعنی برخی از کارشناسان اقتصادی کشور با محاسبه متغیرهای اثرگذار بر تولید خودرو، هزینه تمام شده این محصول را حساب کنند و به خودروسازان اعلام کنند.

این روند منطقی پس از گذشت مدتی طولانی از زمان بررسی فرمول تعیین قیمت خودرو در شورای رقابت انجام شد اما خودروسازان که عملا باید مجریان این مصوبه قانونی باشند، معتقدند که فرمول و قیمت‌های اعلامی نه تنها واقعی نیست بلکه صنعت خودروسازی کشور را هم نابود خواهد کرد.

انتقاد عجیب و غریب خودروسازان به قیمت‌های اعلامی شورای رقابت از آن جهت گیج کننده به نظر می‌رسد که از سویی بنا به مطالعات دقیق شورای رقابت چیزی غیر از آنچه اعلام شده نباید در افزایش قیمت خودرو اثر داشته باشد، اما از سوی دیگر خودروسازان همین نکته را نادیده می‌گیرند و اعلام می‌کنند که قیمت‌های اعلام شده خودروسازی را نابود می‌کند.

باید از خودروسازان سئوال کرد که چه نکته‌ای در تعیین قیمت مغفول مانده است که این همه اقتصاد دان شورای رقابت آن را درنیافته‌اند و تنها به چشم خودروسازان دیدنی است؟

عضو انجمن قطعه‌سازان خودرو، یا غیرتخصصی خواندن قیمت‌های اعلامی از سوی شورای رقابت، تأکید کرده است متاسفانه سالی كه به نام سال حماسه اقتصادی تعیین شده، با تعطیل شدن یكی از گلوگاههای مهم اقتصادی همراه شده است.

باید منتظر بود و دید آیا خودروسازان به قیمت‌های کارشناسی این شورا تن می‌دهند یا سرنوشت دیگری در انتظار این صنعت بزرگ خواهد بود. . .

10 اردیبهشت 1392