h محمدرضا باهنر : با احمدی نژاد دوستی دیرینه ای دارم ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

محمدرضا باهنر : با احمدی نژاد دوستی دیرینه ای دارم !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,محمدرضا باهنر : با احمدی نژاد دوستی دیرینه ای دارم !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,محمدرضا باهنر : با احمدی نژاد دوستی دیرینه ای دارم !

محمدرضا باهنر : با احمدی نژاد دوستی دیرینه ای دارم !

محمد رضا باهنر در حاشیه همایش اصولگرایان مازندران در جمع خبرنگاران در باشگاه برق ساری افزود: برای نخستین بار در طول دوران پس از انقلاب، در یک روز دو انتخابات بزرگ برگزار می شود.

وی اظهار داشت: هر انتخاباتی پیش لرزه و پس لرزه دارد و هر رسانه ای می تواند مردم را به خود جلب می کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی و اقتصادی در سالهای پس از انقلاب تاکنون تلاشهایی صورت گرفته است، تصریح کرد: کشور در سطح عمومی مشکلاتی است. تورم ساختاری وابستگی به نفت است هزینه های دولت افزایش پیدا می کند. در سال 90-91 تنش های جدی اضافه شد.

کاهش فاحش رشد اقتصادی کشور وی بیان داشت: تورم 40 درصدی سال گذشته در کشور بی سابقه بوده که بخشی از تورم ناشی از هزینه های دولت، وابستگی دولت به نفت و بخش کمتر آن فشارهای تحریمی است. نقدینگی در گذشته 70 میلیارد بود که با گرفتن پول از بانک مرکزی به 500 میلیارد رسیده است و هفت برابر شده است.

باهنر با بیان اینکه رشد اقتصادی زیر 4 درصد بوده و سبب شکاف جدی در اقتصاد شده است، اظهار داشت: برای حل این مهم باید برنامه های کوتاه مدت و میان مدت داشته باشیم. کنترل نقدینگی یکی از راههای اساسی است.

سیاست زیگزاگی در اقتصاد آسیب زا است وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید نحوه اجرای سیاست ها را بداند ضمن تاکید بر ایینکه باید سیاست های راهبردی بر سیاست ها حاکم باشد، افزود: سیاست زیگزاکی بیشتر اقتصاد را آسیب می رساند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مشایی انحرافات ویژه ای دارد و نمی تواند در حد ریاست جمهور فکر شفاف و روشنی را ارائه دهد، در عین حال گفت: از جمله نقاط قوت احمدی نژاد پرکاری، دلسوزی برای مردم، علاقه به خدمت است.

باهنر با اشاره به اینکه با احمدی نژاد دوستی دیرینه ای دارم، اظهار داشت: نباید مسائل کشور را فدای دوستی ها کنیم، افزود: درباره رکود هشدار دادیم و به دلیل بی توجهی اکنون در کشور دارای بدترین وضعیت اقتصادی و دارای تورم رکودی هستیم.

این نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به خصوصیات مثبت سفرهای استانی دولت احمدی نژاد، گفت: به دلیل اینکه بدون هماهنگی با نهادهای تصمیم گیر دولت مصوباتی را ارائه که قابلیت اجرایی نداشته می تواند از ضعف های بزرگ سفرهای استانی باشد.

وی با بیان اینکه رسانه رکن چهارم دموکراسی بوده و رسانه ها باید مستقل و آزاد باشند، افزود: دیپلماسی باید فعال تر باشد لبخند و حرف باشد و لبخند بیش از اخم باشد و نباید ارتباط ما فقط به چند کشور همسایه محدود باشد. این باعث یک اقتصاد میرا می شود.

محمدرضا با هنر، متولد۱۳۳۱ کرمان، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره‌های دوم، سوم، چهارم، پنجم، هفتم، هشتم و نهم بوده و در حال حاضر نایب رییس مجلس شورای اسلامی و دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین کشور است

9 اردیبهشت 1392