h دستگیری هکر خطرناک هلندی در اسپانیا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دستگیری هکر خطرناک هلندی در اسپانیا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دستگیری هکر خطرناک هلندی در اسپانیا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دستگیری هکر خطرناک هلندی در اسپانیا

دستگیری هکر خطرناک هلندی در اسپانیا

آسوشیتدپرس در خبری عنوان کرد : دولت اسپانیا اعلام کرد یک شهروند هلندی که مظنون به انجام بزرگترین حمله سایبری در تاریخ اینترنت است را دستگیر کرده. این فرد تمام تجهیزات خود را در داخل یک خودروی ون مستقر کرده و به تمام نقاط کشور سفر می‌کرد.

پلیس می‌گوید مظنون در تمام نقاط اسپانیا با این ون که "به عنوان یک دفتر سیار عمل می‌کرده و مجهز به انواع آنتن‌ها برای رسد امواج بود" سفر کرده است.

مأمورین پلیس او را با اتکاء به یک حکم جلب اروپایی که توسط یک دادگاه در هلند صادر شده است دستگیر کردند. وی در این کشور به اتهام انجام حمله سایبری علیه برخی سایت‌ها و سازمان‌ها تحت تعقیب بود.

وزارت کشور اسپانیا اعلام کرده مأمورین پلیس توانستند پرده از راز این هکر کامپیوتری و وسیله نقلیه‌اش که حتی از درون آن مصاحبه نیز می‌کرد، بردارند.

این هکر 35 ساله تنها از طریق حروف اول نامش یعنی SK شناخته می‌شود. مقامات وزارت کشور اسپانیا می‌گویند که او خود را یک دیپلمات متعلق به "وزارت خارجه و ارتباطات راه دور جمهوری سایبرتانکر" می‌نامد.

انتهای پیام/

8 اردیبهشت 1392