h پرداخت مهریه همسر با هک حساب مالی مردم ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پرداخت مهریه همسر با هک حساب مالی مردم !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پرداخت مهریه همسر با هک حساب مالی مردم !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پرداخت مهریه همسر با هک حساب مالی مردم !

پرداخت مهریه همسر با هک حساب مالی مردم !

روزنامه شرق خبر داد : مسوول حقوقی یکی از شرکت‌های ارایه‌کننده خدمات اینترنتی هشتم‌فروردین به پلیس فتای تهران مراجعه کرد و طی شکایتی توضیح داد فرد ناشناسی اطلاعات این شرکت را هک کرده و لاک‌فایل‌های مشتریان را که حاوی اطلاعات خصوصی آنها و نشانی سایت‌های مورد مراجعه‌شان است، ربوده و با ارسال پیام به ایمیل این شرکت، مبلغ 20‌میلیون‌تومان درخواست کرده‌ و گفته است اگر این مبلغ به وی پرداخت نشود، اطلاعات خصوصی مشتریان را منتشر می‌کند. کارآگاهان بعد از اطلاع از وقوع این جرم به بررسی سایت این شرکت پرداختند و دریافتند هکر ناشناس با استفاده از خلأ‌های امنیتی در سیستم این شرکت، با برنامه فوق‌العاده حرفه‌ای، به این سامانه نفوذ کرده‌ است.

در ادامه ردپای متهم در کرج شناسایی و متهم 32ساله که انوش نام دارد، دستگیر شد. انوش بعد از انتقال به پلیس فتا در بازجویی‌ها ضمن اعتراف به جرم خود گفت: «چندی پیش همسرم به دلیل عدم‌پرداخت مهریه، از من شکایت و با وساطت بزرگان عنوان کرد در ازای مبلغ 20‌میلیون‌تومان وجه نقد، رضایت خود را اعلام می‌کند. من که این مبلغ را نداشتم برای پرداخت مهریه همسرم، اقدام به این سرقت کردم.»

متهم که دانشجوی دکترای حسابداری است، توضیح داد: برای پرداخت مهریه همسرم با طراحی برنامه پیچیده کامپیوتری اقدام به این کار کردم و قصد داشتم پس از پرداخت این مبلغ و جلب رضایت وی، ادامه تحصیل دهم.

سرهنگ محمدمهدی کاکوان رییس پلیس فتای تهران با تایید این خبر به مسوولان شرکت‌های ارایه‌کننده خدمات اینترنتی توصیه کرد، از آنجایی که اطلاعات مشتریان و مردم نزد آنان امانت است، نسبت به ارتقای امنیت سامانه‌های خود اقدام کنند، چرا که در صورت افشای اطلاعات، نه تنها اعتبار این شرکت‌ها زیر سوال می‌رود، بلکه خطرات و مشکلاتی را نیز برای مشتریان ایجاد می‌کند.

7 اردیبهشت 1392