h محسن رضایی : تحریم ها را از بین خواهم برد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

محسن رضایی : تحریم ها را از بین خواهم برد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,محسن رضایی : تحریم ها را از بین خواهم برد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,محسن رضایی : تحریم ها را از بین خواهم برد !

محسن رضایی : تحریم ها را از بین خواهم برد !

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت فعلی باید در مدت زمانی که در اختیار دارد نسبت به نوسازی و بازسازی اقتصاد ایران اقدام کند و مسئولان بدانند که اقتصاد با شعارها و وعده‌های تو خالی درمان نمی‌شود.

محسن رضایی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه مؤسسه تابناک ما با تاکید بر اینکه اقتصاد از مسائل اساسی و مهم امروز کشور است، تصریح کرد: اقتصاد در ابعاد مختلفی همچون گرانی و بیکاری وضعیت خاص پیدا کرده است و گرانی‌ها روز به روز در کشور افزایش پیدا می‌کند. جریان گرانی در کشور مانند یک حیوان درنده وضعیت معیشت مردم، قدرت خرید مردم به پول ملی حمله می‌کند و ارزش پول ملی را کاهش می‌دهد. گزیده سخنان وی از این قرار است:

*بیکاری در کشور ایران در حال افزایش است. در حال حاضر فارغ‌التحصیلان بسیاری در کشور بیکار هستند و امروز بیکاری در کنار گرانی فشار مضاعفی را به معیشت مردم وارد می‌کند. با این بحران‌ها نباید اجازه بدهیم که ادامه‌دار شود. چرا که مردم به دنبال ادامه یافتن این بحران‌ها اذیت می‌شوند و همچنین نظام به خطر می‌افتد و باید یک فکر جدی شود و نباید بیش از گذشته اجازه ادامه یافتن بحران‌هایی چون گرانی و بیکاری در کشور را بدهیم.

*استفاده اقدامات کوتاه مدت تنها برای درمان قطعی اقتصاد ایران کافی نیست. در کوتاه مدت باید گرانی‌ها را کنترل کنیم و فرمول کنترل گرانی در کشور مشخص شود.

*نقدینگی در کشور باید در مسیر واقعی قرار بگیرد و نقدینگی در کشور باید کنترل شود. در صدد هستیم که گرانی‌ها و تورم را در کشور برای نخستین بار یک رقمی کنیم و با تحقق این موضوع آرامش را به موضوع قیمت‌ها باز گردانیم.کشور موارد مورد نیاز آن باید وجود داشته باشد و تمام زیرساخت‌های مورد نیاز را برای رفع معضل بیکاری و گرانی در سطح کشور آماده می‌کنیم.

*اقتصاد ایران با شعار دادن به وضعیت مطلوب نمی‌رسد و اقتصاد ایران نیاز به نسخه‌نویسی دارد . گرانی یک بیماری است و برای آن باید نسخه کارشناسی شده نوشته شود و در حال حاضر با شعار و وعده‌های داده شده اقتصاد ایران بدتر شده است. در طول ۱۴ ماه گذشته موج گرانی‌ها در کشور آغاز شده و از مهرماه سال گذشته نیز موج بیکاری‌ها در کشور در حال تشکیل شدن است .

*طی این زمان تنها وعده‌ها و شعارهایی داده شده و این وضعیت اقتصادی کشور با شعار دادن تنها وخیم می‌شود. با استفاده از حرف‌های متناقض و غیر واقعی مشکلات اقتصادی در کشور برطرف نمی‌شود و این حرف‌ها اوضاع را بدتر کرده است. وعده‌ها، شعارها و دلسوزی‌های بی‌مورد اقتصاد ایران را بدتر کرده است و اقتصاد ایران نیاز به تدبیر، دوراندیشی و توجه علمی دارد.

*ما نسخه می‌نویسم و با سر و سامان دادن به یارانه‌ها، تعیین تکلیف وضعیت دانشجویان و کنترل گرانی‌ها نسبت به ساماندهی وضعیت اقتصاد ایران برنامه‌ریزی می‌کنیم.

*سیاست خارجی ما باید به دور از افراط و تفریط باشد و ما باید به سیاست معقول و مرکزی در چارچوب ارزش‌های ایران اسلامی داشته باشیم . نخستین اولویت ایران باید در بحث هسته‌ای باشد اما ۱+۵ حاضر به مذاکره جدی به ایران نشدند و تنها وقت کشی کردند اما حرف اول ما این است که آماده مذاکره جدی با ۱ + ۵ هستیم.

*ادامه یافتن تحریم‌ها تا ۱۰ سال دیگر به مصلحت کشور نیست و بحث مذاکرات باید جدی گرفته شود. سیاست خارجی باید جدی گرفته شود و به مردم قول می‌دهم که نه تنها تحریم‌های اقتصادی را از سر راهشان بر می‌داریم بلکه اقتصاد ایران را به شکوفایی اقتصادی در منطقه تبدیل می‌کنیم.

5 اردیبهشت 1392