h واکنش پدر علی استون به فیلم های هالیوودی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

واکنش پدر علی استون به فیلم های هالیوودی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,واکنش پدر علی استون به فیلم های هالیوودی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,واکنش پدر علی استون به فیلم های هالیوودی

واکنش پدر علی استون به فیلم های هالیوودی

واکنش پدر علی استون به فیلم های هالیوودی

«الیور استون»، کارگردان جنجالی سینمای آمریکا در انتقاد از ساخت فیلم‌های ترسناک در هالیوود گفت: فیلمسازان ژانر وحشت به شکنجه‌گران سازمان سیا می‌مانند.

در مصاحبه با سایت خبری سینما کان در پاسخ به این سوال تعریف شما از ترس چیست؟، خندید و گفت: یک ببر در دریا.

استون در ادامه گفت: فیلمسازان فیلم‌های ترسناک به شکنجه‌گران سازمان سیا می‌مانند. من خود به شخصه خیلی وقت است که نمی‌توانم فیلم ترسناک تماشا کنم و نه اصلا قادر به ساخت فیلمی در این ژانر هستم.

استون اولین کارهایش را با چند فیلم ترسناک از جمله «دست» آغاز کرد و تقریبا هیچ‌کدام از آن‌ها از نظر مالی موفقیتی کسب نکردند.

این فیلمساز آمریکایی در پاسخ به اینکه خود دوره‌ای سازنده فیلم‌های ترسناک بوده گفت: من در آن دوره فکر نمی‌کردم که کار وحشتناکی می‌کنم، شما باید مثل شکنجه‌گرهای سازمان سیا باشید-- سوزن را درست میان چشمان فرو کنید و همانجا نگه دارید.

وی اذعان داشت: از نظر من وحشت واقعی یعنی قرار دادن چیزها در جایی که غیرمنطقی به نظر می‌رسد و دور از انتظار است.

وی افزود: فیلم «زندگی پای» یکی از این فیلم‌هاست. حضور ببر در میان یک اقیانوس، یک سورپرایز واقعی است که از «زندگی پای» را به یک فیلم ترسناک واقعی تبدیل می‌کند.

«استون» در ادامه به فیلم «جی.ای.جو» به عنوان یکی دیگر از فیلم‌های واقعا ترسناک هالیوود اشاره کرد.

وی گفت: اگر جای شکنجه‌گران سازما سیا بودم برای شکنجه افراد می‌خواستم که این فیلم را 300 بار ببینند، پسرم یک‌بار به خوبی مرا توجیه کرد که مردم نمی‌توانند فیلم‌هایی چون «اره» را تحمل کنند.

4 اردیبهشت 1392