h دردسر هتل 50 طبقه برای اقای تکنوکرات ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دردسر هتل 50 طبقه برای اقای تکنوکرات !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دردسر هتل 50 طبقه برای اقای تکنوکرات !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دردسر هتل 50 طبقه برای اقای تکنوکرات !

دردسر هتل 50 طبقه برای اقای تکنوکرات !

دردسر هتل 50 طبقه برای اقای تکنوکرات !

شبکه اطلاع رسانی دانا گزارش داد : احداث هتل 50 طبقه در جوار برج میلاد یکی از موضوعاتی است که انتقادهای بسیاری از طرف مسئولین شورای شهر به این پروژه وارد کرده است.

مهمترین نقدهایی که برای ساخت این هتل 50 طبقه مطرح شده خدشه دار کردن زیبایی برج میلاد و معمار عراقی این طرح است که جایگزین طراحان ایرانی شده است.

احداث هتل 50 طبقه « برج میلاد» که گودبرداری آن در اطراف برج میلاد شروع شده است دو روایت دارد که اعضای شورای شهر از سهم 30 درصدی شهرداری و صادر نشدن پروانه ساخت و شروع گودبرداری های بدون مجوز سخن میگویندو مجریان این پروژه نیز امدعی صدور مجوز گودبرداری و سهم پنجاه درصدی شهرداری تهران در این طرح می شوند.

بر اساس این گزارش، قرار بود محمد باقر قالیباف ، شهردار تهران برای ارایه این گزارش درباره ساخت و ساز هتل در محوطه پیرامونی برج میلاد حاضر شود اما قالیباف در این جلسه حاضر نشد و تقوی، معاون حقوقی وی خواست تا بررسی این موضوع به جلسه غیر علنی یکشنبه موکول شود تا شهردار تهران در این باره توضیح دهد.

از سوی دیگر عباس محبی، مدیر پروژه برج میلاد در مورد گودبرداری در گفتگو یی با روزنامه شرق در خصوص اخذ پروانه ساخت برای این پروژه گفته است: مجوز خاکبرداری و گودبرداری هتل در تاریخ 15 آبان سال گذشته از سوی شهرداری منطقه سه ارایه شده است و مدارک و مستندات لازم در این زمینه موجود است.

ضمن اینکه ساختمان مرکز خرید و مرکز تجارت جهانی ، مرکز اداری و برج در سال 76 کلید خوردند و پروژه « برج میلاد» به تصویب کمیسیون ماده پنج رسید اما به دلیل نبود اعتبار تا سال 90 متوقف ماند و این پروژه ها در قالب پروژه های مشارکتی از سال گذشته کلید خورد.

یکی از موارد دیگر انتقاد به این پروژه طراح خارجی آن است که عباس محبی، مدیر این پروژه در گفتگو با روزنامه شرق هویت وی را یک "عراقی شیعه" عنوان کرد.

4 اردیبهشت 1392