h صحبت های محمود احمدی نژاد درباره ماجرای تشییع جنازه چاوز - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صحبت های محمود احمدی نژاد درباره ماجرای تشییع جنازه چاوز,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صحبت های محمود احمدی نژاد درباره ماجرای تشییع جنازه چاوز,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صحبت های محمود احمدی نژاد درباره ماجرای تشییع جنازه چاوز

صحبت های محمود احمدی نژاد درباره ماجرای تشییع جنازه چاوز

محمود احمدی نژاد که ظهر امروز برای شرکت در آئین بهره برداری از سامانه انتقال آب شیرین، به قم سفر کرده بود این صحبت هارا کردند : مردم ونزوئلا بارها قیام کرده‌اند تا نوبت به چاوز مومن و انقلابی رسید. چاوز در تمام سخنرانی‌هایش اسم امام را می‌آورد و می‌گفت راه ما راه امام است. او می‌گفت هرچه جمهوری اسلامی بگوید، قبول دارم و سوال ندارم. به طور مثال در ماجرای غزه به او زنگ زدم و گفتم باید کاری کرد و پس از اتمام آن گفت‌وگو، با وزارت خارجه کشورش تماس گرفت و گفت که سفیر صهیونیست‌ها را بیرون بیندازند.

تلاش دارند شخصیت چاوز را خراب کنند و لازم بود که ما برویم و گفته می‌شود حرف‌هایمان ذهنیت‌ها را جهت داد. وقتی که همراه چاوز به زیارت امام رضا (ع) رفتیم، خبرنگاران را جمع کرد و یک ربع راجع به امام زمان (عج) صحبت کرد.

در تشییع جنازه چاوز مردم به صورت میلیونی شرکت کرده بودند و ده‌ها کیلومتر صف کشیدند تا با جنازه‌اش خداحافظی کنند و جمعیت طوری حضور داشتند که مثل راهپیمایی‌های عظیم ایران بود و در بین این جمعیت 54 هیات و 32 رییس دولت حضور داشتند. در این مراسم همه به ما تسلیت می‌گفتند و می‌گفتند آقای چاوز ما را با شما و انقلاب ایران آشنا کرده است و امروز حضور شما ما را محکم می‌کند.

در مراسم تشییع‌جنازه چاوز در صف مردم ایستاده بودم و مردم فریاد «ویوا ایران» یعنی زنده باد ایران را سر می‌دادند. البته «ویوا احمدی‌نژاد» هم زیاد می‌گفتند.

برای مراسم تحلیف رییس جمهور جدید ونزوئلا نیز جمعیت زیادی آمده بودند.وقتی باید از جلوی جمعیت رد می‌شدم، فریادها بلند شد و همه زنده باد ایران و زنده باد عدالت سر می‌دادند.

البته در این مراسم، برای ما سوالات شرعی هم پیش می‌آمد که به بعدا می‌پرسیم. چون وقتی سوال شرعی پیش می‌آید، باید بپرسیم تا بدانیم.

3 اردیبهشت 1392