h محمد رویانیان سیر طلایی شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

محمد رویانیان سیر طلایی شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,محمد رویانیان سیر طلایی شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,محمد رویانیان سیر طلایی شد

محمد رویانیان سیر طلایی شد

طی تفاهم‌نامه‌ای که امروز در سازمان بهزیستی امضا شد، تیم فوتسال پرسپولیس تهران به سازمان بهزیستی واگذار و علاوه بر آن موسسه نیکان سرخپوش تاسیس شد.

به گزارش ایسنا، در نشستی که امروز در سازمان بهزیستی با حضور محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برگزار شد موسسه نیکان سرخ‌پوش با عضویت 5 نفر از پیشکسوتان ورزش ایران به نام‌های محمد مایلی کهن، محمد پنجعلی، مهدی مهدوی‌کیا، حسین شمس و محمد رویانیان تاسیس شد و محمد رویانیان به عنوان سفیر طلایی سازمان بهزیستی معرفی شد.

همایون هاشمی در این نشست با بیان اینکه موسسه نیکان سرخ‌پوش طبق دستورالعمل و اساسنامه خیریه‌ها فعالیت خواهد کرد گفت: فعالیت‌های این موسسه می‌تواند متفاوت باشد اما در راستای اهداف سازمان بهزیستی و کمک به نیازمندان و توسعه مشارکت‌های مردمی در امور خیریه فعالیت خواهد کرد.

رییس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ایران یکی از کشورهای مترقی خاص در حوزه مسائل اجتماعی و پیشگیری بوده است اظهار کرد: این سازمان سه میلیون و 200 هزار نفر را به صورت مستقیم و 15 میلیون نفر را به صورت غیر مستقیم تحت پوشش خود دارد.

وی افزود: 159 فعالیت نیز در بخش‌های مختلف اجتماعی، پیشگیری و آگاه‌سازی در این سازمان انجام می‌شود و یکی از رویکردهای اصلی بهزیستی توانمندسازی و بویژه توانمندسازی در مسائل ورزشی است و قصد داریم با حمایت از معلولان ظرفیت‌های لازم را در بخش ورزشی ایجاد کنیم.

در ادامه این نشست مدیرعامل پرسپولیس با عنوان اینکه سازمان‌ها و دستگاه‌ها به خوبی سازمان بهزیستی را یاری نداده‌اند گفت: این موضوع گله‌ای است که امروز آن را عنوان می‌کنم و ما باید یاد بگیریم که نسبت به معلولان و ناتوانان مسئول باشیم و باید بدانیم که وظیفه حاکمیت ایجاد برابری در زندگی این افراد با سایر مردم در جامعه است.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها، استانداری‌ها، دولت، هنرمندان و ورزشکاران باید بزرگ‌ترین توفیق خود را در این مسئله بدانند و خود را در ماموریت سازمان بهزیستی شریک کنند.

رویانیان هیچ ارزشی را بالاتر از خدمت به مردم و بویژه بی‌پناهان، درماندگان، بیماران و معلولان ندانست و اظهار کرد: من به عنوان یک سرباز پس از شهادت و جان دادن در راه دین، هیچ خدمتی را بالاتر از خدمت سازمان بهزیستی سراغ ندارم.

وی با تاکید بر اینکه همه مسئولان و اقشار جامعه باید در این راه مشارکت داشته باشند، عنوان کرد: این موضوع یک ندا و نیاز درونی در درون هر فردی است و آن‌ها باید آرزویشان تحقق این مطلب باشد هرچند شاید نتوانند در جایگاه مسئولان و خدمت‌گزاران و سازمان بهزیستی قرار گیرند.

وی همچنین ماندگاری وجود انسان را خدمت به خلق دانست و گفت: زیباترین این خدمت‌ها، خدمت به معلولان و درماندگان است تا بتوانیم زندگی برابری را برای آن‌ها با سایر مردم داشته باشیم.

رویانیان افزود: من از طرف 30 میلیون هوادار پرسپولیس، پیشکسوتان، بازیکنان و باشگاه پرسپولیس اعلام می‌کنم از این تاریخ به بعد این باشگاه در خدمتگزاری برای هر گونه کمک‌رسانی به سازمان بهزیستی آماده است.

وی پیشنهاد داد که آماده است برای کودکان شیرخوار از طریق این باشگاه و بازیکنان آن به صورت مستقیم هزینه‌های مورد نیاز را جمع‌آوری کند و آن‌ها را به ایتام زیر سه سال اختصاص دهد.

2 اردیبهشت 1392