h حذف پیش دانشگاهی در نظام آموزشی جدید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حذف پیش دانشگاهی در نظام آموزشی جدید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حذف پیش دانشگاهی در نظام آموزشی جدید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حذف پیش دانشگاهی در نظام آموزشی جدید

حذف پیش دانشگاهی در نظام آموزشی جدید

حمیدرضا حاجی‌بابایی عصر امروز در جمع فرهنگیان اهواز در تالار مهر اهواز اظهار کرد: سند برنامه درسی ملی برای نخستین‌بار در تاریخ آموزش و پرورش کشور تدوین شد.

وی خاطرنشان کرد: این سند رسماً روز گذشته رونمایی شد و به‌زودی به صورت یک کتاب در اختیار همه مدیران قرار می‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش از ابلاغ این سند خبر داد و تصریح کرد: سند برنامه درسی ملی پس از تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش به امضای رئیس جمهور رسید و ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه در مرحله نخست برای دوره دبیرستان اجرا خواهد شد؛ مهرماه سال ۹۲ برای سال اول، مهرماه سال ۹۳ برای سال دوم و مهرماه سال بعد از آن برای سال سوم اجرا می‌شود و این روند تا پایان حذف پیش دانشگاهی پیش خواهد رفت.

وی افزود: مهرماه امسال کتاب‌های سال اول و ساعات درسی به دنبال برنامه درسی ملی تغییر می‌کند. در گذشته برای سال‌های اول، دوم و سوم دبیرستان هر هفته سی ساعت درس و در طول سال صد ساعت برنامه رسمی غیر کلاسی وجود داشت که براساس برنامه درسی ملی در این حوزه تغییرات لازم اعمال می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش براساس یک تعریف زمانی صورت می‌گیرد اقدامات عظیمی که در جهت تحول نظام آموزش و پرورش صورت گرفت نشان از شروع حرکت بزرگ است.

وی در ادامه با اشاره به استقرار نظام ۳-۳-۶ گفت: در یک نگاه کلی هدف از این اجرای این برنامه این بوده که نشان دهیم نظام قدیم در برخی قسمت‌ها یک نظام اشتباه است و بودن مقطع پیش‌ دانشگاهی نیز یکی دیگر از اشتباهات نظام قدیم به شمار می‌رود.

حاجی بابایی افزود: این نظام به‌گونه‌ای بود که می‌توان آن را مانند ساختمانی تصور کرد که یک ششم از فنداسیون و استحکام آن کم و شش طبقه به همراه طبقه هفتم یعنی همان پیش دانشگاهی بر آن بنا نهاده شده‌است و قطعا این ساختمان با یک لرزش دچار مشکلات بی‌شماری می‌شود.

وی گفت: با استقرار نظام ۳-۳-۶ گفتمان در آموزش و پرورش دچار تغییر و نگاه مردم، مسئولان، مدیران و همه معلمان نسبت به این نظام شد.

2 اردیبهشت 1392