h در میتینگ انتخاباتی جبهه پایداری علامه مصباح چه گفت ؟ + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

در میتینگ انتخاباتی جبهه پایداری علامه مصباح چه گفت ؟ + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,در میتینگ انتخاباتی جبهه پایداری علامه مصباح چه گفت ؟ + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,در میتینگ انتخاباتی جبهه پایداری علامه مصباح چه گفت ؟ + تصاویر

در میتینگ انتخاباتی جبهه پایداری علامه مصباح چه گفت ؟ + تصاویر

در میتینگ انتخاباتی جبهه پایداری علامه مصباح چه گفت ؟ + تصاویر

عصر يكشنبه 1 اردیبهشت سال 1392 ، جبهه پايداری با بزرگزاري مراسم باشكوهي در سالن اجتماعات سيدالشهداء رسما حمايت خود از كانديداتوري دكتر كامران باقري لنكراني به عنوان چهره‎اي جوان، دانشمند، خوشنام و انقلابي را در انتخابات رياست جمهوري يازدهم اعلام كرد.

به گزارش رجانيوز در اين مراسم كه با حضور جمع كثيري از حاميان اين جبهه سياسي _ گفتماني و حضور و سخنراني علامه مصباح يزدي همراه بود، حجت الاسلام آقاتهراني، حجت الاسلام بي ريا، حجت الاسلام روانبخش، دكتر سليماني، دكتر پرويز داوودي، دكتر حسین صمصامی، دکتر قاضی زاده، دکتر ضرغام صادقی و بسياري ديگر از چهره هاي مطرح جبهه انقلاب اسلامي حاضر بودند.

در اين مراسم، دكتر قاضي زاده، سخنگوي جبهه پايداري، رسما حمايت اين جبهه از كانديداتوري دكتر لنكراني را اعلام كرد.

در بخشي از همايش امروز جبهه پايداري، آيت الله مصباح يزدي براي حاضرين به سخنراني پرداخت. ايشان با بیان اینکه واجب شرعی این است که همه برای انتخاب نامزد اصلح تحقیق کنند، گفت:‌ اگر فردی کاندیدای بهتر و صالح‌تر از خودش را ببیند و کاندیدا شود خیانت کرده است.

وی با اشاره به انتخاب گزینه اصلح توسط شورای مرکزی جبهه پایداری گفت:‌ اگر شما این دوستانتان را در جبهه پایداری کاملاً مورد اعتماد می‌دانید، نیازی به تحقیق نیست اما اگر غیر از این است واجب شرعی است که تحقیق کنید.

آیت‌الله مصباح یزدی خطاب به اعضای حاضر در سالن سید الشهدا گفت: شما موظف هستید که اگر فرد صالحی غیر از فرد منتخب این گروه را پیدا کردید به او رأی بدهید چون شرعاً باید این کار را بکنید.

وی همچنین گفت: البته اگر کسی فرد دیگری را بهتر از خودش می‌داند و اصلح می‌داند، اگر کاندیدا شود خیانت کرده است ولو اینکه همه مردم از او بخواهند کاندیدا شود.

این استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: این آقایان ماه‌ها مطالعه کرده‌اند و زحمت کشیده‌اند تا فرد اصلح را انتخاب کنند و به دیگران معرفی کنند اما شما باید تحقیق خود را انجام بدهید.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به دلیل محذوریت و جایگاهی که دارند صلاح نیست از فرد خاصی حمایت کنند و بر همین اساس است که ایشان از کسی حمایت نمی‌کنند،‌افزود: البته وظیفه ما اینطور نیست ما باید نامزد اصلح را بشناسیم و به دیگران معرفی کنیم تا بتوانیم زمینه خدمت به دین را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه انتخاب نامزد اصلح در یک گروه به معنای این نیست که در دیگر گروه‌ها فرد صالحی وجود ندارد، افزود: بنده اگر موفق به دعا کردن شوم تمام خدمتگذاران به انقلاب را دعا می‌کنم، حتی بنده برخی از خدمتگذاران را به اسم دعا می‌کنم چرا که این افراد، افراد صالحی هستند که به کشور و انقلاب خدمت می‌کنند. در کشور ما افراد صلاحی وجود دارند که دغدغه دارند و بنده به آنها احترام خاصی قائل هستم. مثلاً یک فرمانده ارتش که خدمت می‌کند و صالح است، مورد احترام است و ما باید آنها را دعا کنیم.

*شناخت اصلح دلیلی بر بی‌احترامی به دیگر کاندیدا‌ها نیست

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه شناخت اصلح دلیلی بر بی‌احترامی به دیگر کاندیدا و خدایی نکرده توهین به آنها نیست،‌ گفت:‌ بنده با عمق دل برای برخی آقایان دعا می‌کنم چرا که آنها خدمتگذار هستند پس باید بدانیم شناخت اصلح منافاتی با احترام به دیگران و عدم بی‌مهری به آنها ندارد.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه ولایت فقیه و تدابیر رهبر معظم انقلاب گفت: علت پیشگامی انقلاب، ولایت فقیه است. ببینید مردم مصر سالها تلاش کردند اما چون ولایت فقیه نداشتند موفق نبودند پس باید قدر ولایت فقیه را بدانیم.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی در پایان گفت: نکته آخر من این است که ما باید توسل به حضرت ولی‌عصر را به عنوان یک نکته مهم و اساسی فراموش نکنیم.

2 اردیبهشت 1392