h قیمت جدید خودروهای ارزان شرکت سایپا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قیمت جدید خودروهای ارزان شرکت سایپا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قیمت جدید خودروهای ارزان شرکت سایپا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قیمت جدید خودروهای ارزان شرکت سایپا

قیمت جدید خودروهای ارزان شرکت سایپا

به گزارش ایسنا، در شرایطی که مصرف‌کنندگان در انتظار کاهش قیمت‌ رسمی خودروها هستند، سایپا SL131 ارزان‌ترین خودروی داخلی است که در بازار ایران عرضه می‌شود.

در حال حاضر قیمت این خودرو در بازار به حدود 14 میلیون تومان کاهش یافته است. البته نکته قابل توجه این است که قیمت رسمی این خودرو از سوی کارخانه سازنده 15 میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده با این حال رکود شکل گرفته در بازار خودرو و انتظار مصرف‌کنندگان برای کاهش قیمت‌های رسمی موجب شده تا نرخ بازار این خودرو به کمتر از قیمت‌های رسمی سقوط کند.

پس از سایپا SL131، سایپا SX131 و سایپا 111 دو خودروی داخلی دیگری هستند که در سطح قیمتی حدود 15 میلیون تومان در بازار ایران عرضه می‌شوند. البته قیمت رسمی این خودروها بیشتر از 16 میلیون تومان تعیین شده است.

گذشته از خانواه پراید، تیپا ارزان‌ترین خودروی داخلی عرضه شده در بازار ایران است. این خودرو از سوی کارخانه سازنده 19 میلیون و 290 هزار تومان قیمت خورده با این حال کمتر از نرخ رسمی و به قیمت حدود 18 میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

به جز خانواده پراید و تیبا، باقی خودروهای داخلی در سطح قیمتی بیشتر از 20 میلیون تومان در بازار ایران عرضه می‌شوند.

2 اردیبهشت 1392