h هکر وب سایت سونی به یکسال حبس محکوم شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هکر وب سایت سونی به یکسال حبس محکوم شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هکر وب سایت سونی به یکسال حبس محکوم شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هکر وب سایت سونی به یکسال حبس محکوم شد

هکر وب سایت سونی به یکسال حبس محکوم شد

هکر وب سایت سونی به یکسال حبس محکوم شد

خبرگزاری تسنیم خبر داد : هکری که در حمله گروه سایبری LulzSec به بخش عکس وب سایت سونی به عنوان سرگرمی نقش داشت در لس‌آنجلس به یک سال حبس محکوم شد.

کدی کرسینگر نام این هکر 25 ساله و یکی از اعضای گروه بین‌المللی هکرهای ناشناس است و در پرونده وی نفوذهای رشته‌ای به وب‌سایت‌های خصوصی و دولتی در بهار 2011 به ثبت رسیده است.

جالب است که این هکر در طول درخواست جلسه سال گذشته خود به قاضی فدرال گفته است که بعد از دسترسی به وب‌سایت عکس‌های سونی، اطلاعات به دست آمده را به دیگر اعضای LulzSec از طریق انتشار آن بر روی وب سایت این گروه و حساب توئیتر داده است.

دادستان به این هکر و اعضای این گروه گفته که این بخش از سونی در پی حمله سایبری آن‌ها در معرض خسارت 600 هزار دلاری قرار گرفته است.

بعد از گذشت یک ماه از برگزاری دادگاه و افشای اسنادی علیه کرسینگر، او دادخواستی مبنی بر دستگیری رهبر این گروه با نام مستعار "سابو" با نام واقعی هکتور زاویر داشت که به گفته او تمامی نفوذهای ثبت شده این گروه به درخواست رهبر آن بوده است.

دادستان به این هکر قول داده که در صورت همکاری با مقامات، در نهایت ملایمت و نرمی با او رفتار شود.

عمده اهداف این گروه هکرهای ناشناس و انشعاب‌های آن برخورد با برخی قوانین محدودکننده در اینترنت از قبیل ممانعت از دانلود برخی دانلودهای غیرمجاز بوده است.

1 اردیبهشت 1392