h تاثیر افسردگی و دیابت در طول عمر انسان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تاثیر افسردگی و دیابت در طول عمر انسان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تاثیر افسردگی و دیابت در طول عمر انسان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تاثیر افسردگی و دیابت در طول عمر انسان

تاثیر افسردگی و دیابت در طول عمر انسان

فیکس نیوز نوشت : محققان گزارش می‌دهند، افرادی که به صورت همزمان به هر دو بیماری دیابت و افسردگی مبتلا هستند، در معرض افزایش خطر قابل توجه مرگ قرار می‌گیرند، این خطر فرا‌تر از خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی است.

محققان گروه موسسه تحقیقات بهداشت و دانشگاه واشنگتن در سیاتل، با انجام مطالعه‌ای بر روی بیش از چهار هزار بیمار مبتلا به دیابت نوع دو هشدار دادند، ابتلای همزمان به بیماری دیابت و افسردگی خطر مرگ را تا 63 درصد افزایش می‌دهد.

در طول دوره مطالعه که سه سال به طول انجامید 581 تن از آزمایش شوندگان فوت کردند، 88 درصد از آن‌ها دچار افسردگی حاد و 65 نفر از آن‌ها دچار افسردگی جزئی بودند. نکته اساسی این مطالعه اینجا بود که بیماران دیابتی که همزمان دچار افسردگی نیز هستند، در مدت زمان بسیار کوتاهی به یکی از بیماری‌های قلبی عروقی یا سرطان مبتلا می‌شوند و همین امر باعث مرگ آن‌ها می‌شود.

بیماران دیابتی که مبتلا به افسردگی نیز هستند می‌توانند با تغییر رژیم غذایی، ورزش و شرکت در برنامه‌های مفرح به بهبود خود کمک کنند.

30 فروردین 1392