h در جشن صد هزار نفری ورزشگاه آزادی چه گذشت ؟ + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

در جشن صد هزار نفری ورزشگاه آزادی چه گذشت ؟ + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,در جشن صد هزار نفری ورزشگاه آزادی چه گذشت ؟ + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,در جشن صد هزار نفری ورزشگاه آزادی چه گذشت ؟ + تصاویر

در جشن صد هزار نفری ورزشگاه آزادی چه گذشت ؟ + تصاویر

در جشن صد هزار نفری ورزشگاه آزادی چه گذشت ؟ + تصاویر

خبرگزاری فارس گزارش داد : مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران سفرهای نوروزی که عصر امروز با حضور محمود احمدی‌ نژاد رئیس‌جمهور در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، با حاشیه‌هایی همراه بود که ذکر برخی از آنها خالی از لطف نیست.

*از مدتها پیش اتوبوس‌های حامل شرکت کنندگان در مراسم به تهران و ورزشگاه آزادی تهران رسیده بودند و اغلب حاضران از صبح امروز و حتی بامداد در کنار ورزشگاه به انتظار ورود به آن ایستاده بودند.

مراسم «تقدیر از دست اندرکاران ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی» امروز پنجشنبه توسط دولت در استادیوم 100 هزار نفری آزادی تهران در حال برگزاری است، این مراسم با حاشیه هایی همراه شد که در ادامه می خوانید:

* در حالی که پیش از شروع مراسم تونل سفید رنگ نصب شده بر روی چمن ورزشگاه آزادی فروریخته بود، تلاش های مسئولان برپایی این مراسم به نتیجه نرسید و تونل سفید رنگ که برای حضور میهمانان ویژه تعبیه شده بود جمع آوری شد.

* روابط عمومی ستاد تسهيلات سفرهاي كشور با ارسال پيامكي به نمايندگان مجلس از آنها خواسته كه بعد از ظهر امروز در جشن اين ستاد در استاديوم آزادي حضور يابند.

* بالگرد های هلال احمر در ورودی های ورزشگاه حضور دارند ؛ همچنین دو فرورند بالگرد دیگر به صورت متناوب بر فراز ورزشگاه آزادی پرواز می کنند.

حضور مختلط زن و مرد در ورزشگاه

* در مواردی حاضران نسبت به سردادن شعار و تشویق تیم های ورزشی اقدام می کنند. در این میان تیم هایی از جمله استقلال، پرسپولیس و منچستریونایتد از سوی حاضران تشویق می شوند.

* علی رغم آنکه حاضران در ورزشگاه در بسیاری از موارد به صورت استانی تفکیک شده اند اما تفکیک جنسیتی برای حضور مجزای مردان و زنان در ورزشگاه صورت نگرفته است.

* عمده حاضران با لباس ها و کاورهای هلال احمر در ورزشگاه حاضر شده اند و برای تمایز استانها از کلاه های آفتابی با رنگ های مختلف استفاده شده است.

* یک تابلوی بزرگ از آرم سازمان هلال احمر در بخش مرکزی ورزشگاه از سوی حاضران در دست گرفته شده است.

* در چند قسمت از ورزشگاه شعارهایی همچون سال حماسه سیاسی و اقتصادی و اللهم عجل لولیک الفرج نصب شده است

* 6 عدد آمبولانس برای امداد رسانی احتمالی در خط دو میدانی کنار زمین ورزشگاه آزادی حضور دارند.

* بر روی لباس های گروه های هنری برخی استان ها، آرم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نقش بسته است.

رقص محلی توسط گروه های شهرستانی

* برنامه های هنری و مراسم رقص محلی توسط گروه های شهرستانی در ورزشگاه آزادی در حال اجرا است. گروه های مختلف هنری از استانهای متعدد کشور در ورزشگاه آزادی حضور یافتند و هرکدام به نوبت به اجرای برنامه خواهند پرداخت. در حال حاضر مراسم رقص محلی توسط گروهی از استان چهار محال بختیاری در حال انجام است.

* قرار بود همایش دولت ساعت 10 صبح امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شود اما به دلیل عدم تکمیل ظرفیت ورزشگاه، این همایش با تاخیر زیادی آغاز شد.

* تعداد زیادی از نیروهای کاورپوش با رنگهای نارنجی راه داری، سرخ رنگ هلال احمر و دیگر آرم های سازمان های دولتی وارد ورزشگاه آزادی شدند، نکته جالب توجه حضور تعداد کثیری از نیروهای هلال احمر کل کشور درورودی های مختلف ورزشگاه آزادی است.

* تعدادی از حاضران در مقابل درب ورودی، شعارهایی در حمایت از برخی از تیم های فوتبال سر می دهند.

* انبوهی از بطری های آب معدنی در حوالی درب های ورودی ریخته شده است. بر اساس این گزارش از ورودی بطری و برخی اقلام دیگر به داخل ورزشگاه خودداری می شود و بر همین اساس ازدحام زیادی از زباله در ورزشگاه وجود دارد.

پخش سیم کارت رایتل بین شرکت کنندگان در مراسم

* برای اجرای این مراسم سکوی دایره ای رنگ در وسط ورزشگاه برای اجرای مراسم ایجاد شده است. روز گذشته اخباری مبنی بر هزینه 500 میلیونی به منظور ایجاد این سکو منتشر شده بود.

* در کنار توزیع ساندویچ، ساندیس و کیک به حاضرین،"رایتل" که اسپانسر اصلی این میتینگ است، به هر نفر یک عدد سیمکارت هدیه داده است!

واکنش BBC به همایش دولت

* با وجود تاخیر در شروع برنامه به دلیل پر نشدن استادیوم ، یک سایت وابسته به سازمان میراث فرهنگی اقدام به پخش مستقیم برنامه های این میتینگ کرده است.

* شبکه بی بی سی، ارگان رسمی دولت انگلیس، که این روزها توجه ویژه ای به تحرکات انتخاباتی جریانات سیاسی در داخل ایران دارد در گفت و گو با میهمان خود به بررسی علت برگزاری چنین همایشی از سوی دولت پرداخت.

کارشناس بی بی سی با اشاره به این میتینگ صد هزار نفری در "استادیوم آزادی" گفت: «این میتینگ در حقیقت یک نمایش چند منظوره است و یک زور آزمایی عمومی و نمایش قدرتی ایست از سوی احمدی نژاد که پیام های متفاوتی را برای حاکمیت می فرستد.

فریاد ناهار ناهار در ورزشگاه

* جمعیت حاضر در ورزشگاه آزادی شعار می دهند "توپ، تانک فشفشه، نهار ما چی می شه؟"

* همزمان با سخنرانی جهانیان، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به دلیل عدم توزیع مناسب غذا در ورزشگاه حضار به صورت یکپارچه فریاد "ناهار ناهار" سر دادند.

* مراسم تجلیل از خادمان ستاد تسهیلات سفرهای کشور لحظاتی پیش با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت، اعضای ستاد تسهیلات سفرها، کارکنان سازمان‌ها و ارگان‌ها در محل استادیوم 100 هزار نفری آزادی آغاز شد.

* کریم خوانی مداح اهل بیت قبل از شروع رسمی برنامه توسط سید جواد هاشمی قطعه "آمده ام ای شاه پناهم بده" را خواند.

* در مدتی که حاضران در ورزشگاه در انتظار رئیس جمهور و همراهان او بودند، از بلندگوهای ورزشگاه موسیقی پاپ پخش می شد که این اقدام هیجان خاصی را در میان دختران و پسران خاضر در مراسم ایجاد کرده بود.

* دقایقی پیش دو دستگاه بالگرد حامل محمود احمدی نژاد و همراهانش در حاشیه استادیوم یکصد هزار نفری آزادی به زمین نشستند.

احمدی نژاد بدون مشایی آمد

* مراسم با قرائت قرآن آغاز شد و دو مجری برنامه سید جواد هاشمی و خانم آزادی اجرای برنامه را آغاز کردند. در ابتدای برنامه سید جواد هاشمی از حاضران خواست تا برای «خدا» دست بزنند، جمعیت هم بصورت یکپارچه با تشویق خود به این در خواست پاسخ مثبت دادند.

* علی نیکزاد، مرتضی تمدن و محمدشریف ملک زاده از اولین مسئولانی هستند که در جایگاه ویژه مسئولان حاضر شدند.

* محمود احمدی نژاد در ساعت 15:45 دقیقه وارد ورزشگاه شد و مورد استقبال جمعیت قرار گرفت.

* وی به همراه سید حسن موسوی رئیس دفتر رئیس جمهور وارد استادیوم آزادی شد.

* علاوه بر موسوی، وزیر راه و مسکن علی نیک‌زاد و جمعی از اعضای هیات دولت در مراسم جشن ۱۰۰ هزار نفری استادیوم آزادی حضور یافته‌اند.

* 2 نفر از عشایر بختیاری که سوار بر اسب بودند یکی پرچم جمهوری اسلامی و دیگری عکس مقام معظم رهبری به دست داشتند دور تا دور چمن ورزشگاه آزادی حرکت کردند.

* همزمان با حرکت این افراد به دور زمین چمن محمود احمدی‌نژاد ایستاده و پرچم ایران را که به دست داشت تکان داد.

* رئیس جمهور از تعدادی از خادمان سفرهای نوروزی تقدیر کرد

* رئیس جمهوری کشورمان در مراسم جشن صد هزار نفری در استادیوم آزادی از جمعی از خادمان ستاد تسهیلات سفرهای کشور تقدیر کرد.

* احمدی نژاد از آتش نشان برگزیده، امداد گر برگزیده، خلبان، روحانی برگزیده، روزنامه خبر جنوب، یک کارمند اورژانس، یک محیط بان و یک راننده با اهدای لوح تقدیر قدردانی کرد.

* دکتر امير کمالي حرداني پزشک برگزيده از استان تهران، کاپيتان عليرضا تهمتن خلبان برگزيده از استان خراسان رضوي، حجت‌الاسلام محمدحسن دانش روحاني برگزيده از استان قم، محمد موچاني راننده تاکسي برگزيده از استان مرکزي، رمضانعلي سليماني آتش‌نشان برگزيده از استان مازندران، محمد وفاجوي محيط بان برگزيده از استان گيلان، سيامند ناظر کارمند برگزيده اورژانس از استان البرز، مجيد فتاح زاده امدادرسان برگزيده از استان اردبيل و روزنامه خبر جنوب به عنوان رسانه برگزيده از استان فارس، 9 خادم برگزيده ستاد تسهيلات سفرهاي کشور بودند که لوح تقدير خود را از دستان رييس‌جمهور دريافت کردند.

* در این مراسم یک دقیقه به عشق حضرت مهدی(عج) تمام جمعیت اقدام به دست زدن کردند !!!!!

* پیام دبیر کل سازمان جهانی جهانگردی نیز در این مراسم قرائت شد.

30 فروردین 1392