h واکنش سید جواد هاشمی به خبر کاندیداتوری اش - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

واکنش سید جواد هاشمی به خبر کاندیداتوری اش,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,واکنش سید جواد هاشمی به خبر کاندیداتوری اش,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,واکنش سید جواد هاشمی به خبر کاندیداتوری اش

واکنش سید جواد هاشمی به خبر کاندیداتوری اش

واکنش سید جواد هاشمی به خبر کاندیداتوری اش

سید جواد هاشمی ،‌ نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر و سینما در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، ضمن تکذیب شایعه نامزدی خود در انتخابات شوراهای شهر تهران،‌گفت: اصولا ورود به عرصه‌ای که هنرمندان را دچار دوگانگی می‌کند و معلوم نیست در سیاست هستند و یا یک فضایی غیر از آن، فعالیت نمی‌کنم. هر زمان شوراهای شهر از سیاست فاصله گرفتند، به گونه‌ای که که بتوان شاخصه‌های غیر سیاسی و صرفا اجتماعی را در آن دید، افتخاری می‌دانم که در شوراها به مملکتم خدمت کنم.

وی تصریح کرد: همه ارکان زندگی ما ایرانی‌ها از اخلاق و دیانت گرفته تا ورزش، تا حدی سیاسی شده که لطمه سنگینی به همه وارد کرده است و البته باید گفت که سیاست در جایگاه خودش محترم است، اما نه در هر جایی، و من نیز یک هنرمند کاملاً غیرسیاسی هستم.

کارگردان نمایش «نور و نی» در مورد بودجه فرهنگی کشور و به خصوص تئاتر گفت: ما منتظریم بودجه دو برابر شود، اما اتفاق دارد بالعکس می‌افتد و همان مقدار بسیار کمی هم که بود، نصف شده است. وقتی بودجه نصف شود، انگار هنرمندان را از وسط نصف کرده‌اند و اندیشه‌های هنرمندان باید به صورت نیمه به کار گرفته شود. انتظار فرهنگ‌سازی در کشورمان داریم، اما متأسفانه نگاه مسئولان اینگونه نیست، خدا مسئولان ما را هدایت کند!

هاشمی در پایان با تاکید بر اینکه اگر بودجه هم نباشد من فعالیت خود در تئاتر را ادامه می‌دهم، اظهار کرد: تئاتر مذهبی کار من است و برایم فرقی نمی‌کند چه اتفاقی برای تئاتر در سال 92 رخ می‌هد. من کار خودم را بدون بودجه هم انجام می‌دهم.

28 فروردین 1392