h ثبت حرم امام علی(ع) در فهرست میراث جهانی یونسکو - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ثبت حرم امام علی(ع) در فهرست میراث جهانی یونسکو,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ثبت حرم امام علی(ع) در فهرست میراث جهانی یونسکو,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ثبت حرم امام علی(ع) در فهرست میراث جهانی یونسکو

ثبت حرم امام علی(ع) در فهرست میراث جهانی یونسکو

مارتین کوپلر، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق، اعلام کرد: از قرار گرفتن آستان مقدس امام علی(ع) در فهرست میراث جهانی مورد حمایت یونسکو حمایت می‌کنیم.

کوپلر نماینده ویژه بان‌کی‌مون از تمایل خود برای زیارت آستان مقدس امام علی(ع) در هر باری که به نجف اشرف می‌رود، به خاطر احساسش نسبت به مقدس بودن این مکان، خبر داد. وی نجف اشرف را جزیره صلح و مقدس توصیف کرد و گفت: سازمان ملل متحد با قدرت از قرار گرفتن مرقد امام علی(ع) در فهرست میراث جهانی مورد حمایت یونسکو حمایت می‌کند.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق آستان مقدس امام علی(ع) را جزیره مقدس صلح توصیف کرد. کوپلر که به دیدار آیت‌الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق رفته بود، از نقش مرجعیت تشیع در عراق تقدیر کرد. وی همچنین در جریان پروژه‌های زیربنایی فعلی در آستان مقدس امام علی(ع) قرار گرفت که طی آن و اقدامات توسعه در راستای خدمت به زائرانی که از سرتاسر جهان به نجف اشرف می آیند، مورد توجه وی قرار گرفت.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق خاطر نشان کرد: این مکان، شایسته حفظ و مراقبت و تقدیر از سوی جامعه جهانی است و من روند قرار گرفتن این مکان در فهرست میراث جهانی را درک می کنم و از اقدامات مطلوب در این زمینه حمایت می کنیم تا در سریع ترین زمان ممکن محقق شود.

27 فروردین 1392