h شکایت از دولت انگلیس بخاطر فروش ابزار جاسوسی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شکایت از دولت انگلیس بخاطر فروش ابزار جاسوسی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شکایت از دولت انگلیس بخاطر فروش ابزار جاسوسی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شکایت از دولت انگلیس بخاطر فروش ابزار جاسوسی

شکایت از دولت انگلیس بخاطر فروش ابزار جاسوسی

یک گروه مدافع حقوق بشر، علیه دولت انگلیس به جرم فروش ابزار و لوازم جاسوسی به بحرین و چند کشور دیگر در دیوان عالی لندن شکایت کرد.

به گزارش ایسنا، سازمان بین‌الملل حریم خصوصی اعلام کرد که امروز سه‌شنبه علیه دولت انگلیس در دیوان عالی لندن به دلیل فروش ابزار جاسوسی به کشورهای مختلفی از جمله بحرین، مصر، اتیوپی، ترکمنستان و ویتنام شکایت کرده است.

در این شکایت آمده که تولیدات یکی از شرکت‌های دولتی انگلیس به نام «فین فیشر» که ابزار جاسوسی هستند در بیش از 20 کشور جهان یافت می‌شود. این کشورها اغلب از این ابزار برای سرکوب و تحت فشار قرار دادن مخالفان استفاده می‌کنند و در بحبوحه جنبش‌های انقلابی در دنیای عرب که خواستار دموکراسی هستند، افزایش داشته است.

این سازمان همچنین اعلام کرد که فروش تولیدات این شرکت تحت قوانین انگلیس، غیرقانونی است و به همین جهت از مقامات این کشور خواست تا تحقیقات در این زمینه را آغاز کنند.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، مسوولان مربوطه تاکنون از پاسخگویی به این درخواست سرباز زده و مشخص نکرده‌اند که آیا بررسی‌های لازم را آغاز کرده‌اند یا خیر.

27 فروردین 1392