h وضعیت قیمت لپ تاپ در بازارهای داخلی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وضعیت قیمت لپ تاپ در بازارهای داخلی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وضعیت قیمت لپ تاپ در بازارهای داخلی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وضعیت قیمت لپ تاپ در بازارهای داخلی

وضعیت قیمت لپ تاپ در بازارهای داخلی

قیمت قطعات کامپیوتری در سه ماهه زمستان تفاوتی نکرد و کمی بالاتر از ۳ برابر افزایش قیمت باقی ماند اما لپ تاپ باز هم افزایش قیمت داشت.

یک کارشناس سخت افزار با بیان اینکه در سال جدید افزایش قیمت محسوس در بازار کامپیوتر نداشتیم گفت: نوسانات قیمت ارز و افزایش قیمت تمام شده قطعات کامپیوتر موجب کاهش قیمت خرید و راکد شدن بازار شد. مهندس رضا شفیعی افزود: در شش ماهه آخر سال گذشته شاهد افزایش ۳ برابری قیمت ها در بازار کامپیوتر بودیم که در این میان لپ تاپ باز هم افزایش قیمت پیدا کرد، بطوریکه قیمت لپ تاپ‌های خیلی ضعیف با قیمت لپ‌تاپ‌های خیلی قوی سابق از نظر سخت افزاری برابری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه قیمت یک لپ تاپ معقول بین ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تا ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است اذعان داشت: این میزان قیمت سال گذشته در همین برهه زمانی بین یک تا یک و نیم میلیون تومان بود. این کارشناس سخت افزار تأکید کرد: قدرت خرید مشتریان در بازار کامپیوتر کم شده و همه به دنبال جنس ارزان هستند.

27 فروردین 1392