h معاون هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

معاون هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,معاون هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,معاون هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا شد

معاون هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا شد

معاون هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا شد

رویترز گزارش داد : ستاد انتخاباتی ونزوئلا اعلام کرد که «نیکلاس مادورو» با کسب 50.6 درصد در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور رقیب خود را شکست داد.

ستاد انتخاباتی ونزوئلا اعلام کرد که مردم این کشور «نیکلاس مادورو» معاون «هوگو چاوز» رئیس‌جمهور متوفی ونزوئلا را به عنوان رئیس‌جمهور جدید این کشور برگزیدند.

بر اساس این گزارش‌ها، مادورو با 50.8 درصد آراء در مقابل 49.1 درصد، «هنریک کاپریلس» را شکست داد و حدود 300 هزار رأی از رقیب خود بیشتر کسب کرد.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است، در حالیکه کاپریلس هنوز به نتیجه اعلام شده واکنش نشان نداده و شکست را نپذیرفته است ستاد انتخاباتی مادورو از طرفدارانش خواسته است که مقابل کاخ ریاست جمهوری جمع شوند.

رئیس‌جمهور جدید ونزوئلا قرار است روز جمعه هفته جاری به عنوان رئیس جمهوری جدید این کشور سوگند یاد کند.

کاپریلس در انتخابات دور گذشته نیز از «هوگو چاوز» شکست خورده بود و هم‌اکنون نیز از معاون او شکست خورد.

مادورو تا سال 2019 بعنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا فعالیت خواهد داشت تا دوره 6 ساله‌ای را که چاوز شروع کرد و با مرگ او ناتمام ماند به پایان برساند.

رئیس‌جمهور جدید ونزوئلا کیست؟

معاون سابق رئیس‌جمهور متوفی ونزوئلا که فعالیت سیاسی خود را از عضویت در اتحادیه دانش‌آموزی آغاز کرد، به عنوان رئیس‌جمهور جدید ونزوئلا برگزیده شد.

26 فروردین 1392