h توضیحات کامل درباره ماجرای ستار بهشتی توسط وزیر کشور - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

توضیحات کامل درباره ماجرای ستار بهشتی توسط وزیر کشور,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,توضیحات کامل درباره ماجرای ستار بهشتی توسط وزیر کشور,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,توضیحات کامل درباره ماجرای ستار بهشتی توسط وزیر کشور

توضیحات کامل درباره ماجرای ستار بهشتی توسط وزیر کشور

توضیحات کامل درباره ماجرای ستار بهشتی توسط وزیر کشور

فارس گزارش داد : محمد نجار وزیر کشور که برای پاسخ به سؤال علی مطهری نماینده مردم تهران درباره مرگ یک وبلاگ نویس به صحن علنی مجلس آمده بود ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا و درگذشت مرحوم حجت‌الاسلام یحیی‌زاده گفت: آقای مرحوم ستار بهشتی ساکن رباط کریم بود که طی فعالیت در فضای مجازی و فیس بوک با نام مستعار علیه نظام تبلیغ می‌کرد و حتی ضمن همکاری با عوامل معاند خارج از کشور اطلاعات غلط و کذب را به معاندین و دشمنان انقلاب اسلامی ارائه می‌کرد.

نجار با اشاره به بازداشت ستار بهشتی توسط پلیس فتا افزود: پلیس فتا با حکم مقام قضایی آقای ستار بهشتی را بازداشت کرد؛ آقای بهشتی بعد از بازداشت اتهامات را پذیرفت و متقابلا بازپرس نسبت به بازداشت وی دستور داد. اما متاسفانه ایشان در مورخ 13/8/91 در بازداشتگاه فوت کردند.

وزیر کشور با بیان اینکه ناجا به لحاظ ساختاری چند وجهی است و ناجا در حقیقت رابط دستگاه قضایی است، افزود: وزیر کشور جانشین فرمانده کل قوا در ناجا است.

وی با اشاره به موادی از آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب تاکید کرد: ناجا در زمینه کشف مجرمین رابط قوه قضائیه است و بر همین اساس بازداشت آقای بهشتی با حکم دستگاه قضایی بوده است.

نجار با بیان اینکه مطابق قانون در زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها قاضی وجود دارد تا در صورت بروز تخلفات فورا برخورد کند، تاکید کرد: درباره این حادثه تلخ که باید گفت غیرقابل قبول و ناخواسته بود قوه قضائیه و ناجا اقدامات لازم را انجام دادند و درست نیست ما به خاطر اشتباه و یا تخلف چند عنصر زحمات شبانه‌روزی نیروی انتظامی را زیر سؤال ببریم. گرچه باید گفت نیروی انتظامی برخورد با متخلفان را در سازمان خودش نصب‌العین قرار داده است.

وزیر کشور تاکید کرد: هیچ مسئولی در کشور از حادثه تلخ مرگ ستار بهشتی راضی نیست، افزود: احتمال وقوع تخلف در هر نظام و دستگاهی متصور است اما جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده که با متخلفان در هر سطوحی که باشند برخورد کرده و برخورد خواهد کرد.

وی افزود: بعد از ماجرای فوت آقای بهشتی، فرمانده ناجا رئیس پلیس فتا را برکنار کرد و قوه قضائیه نیز وارد صحنه شد و 7 نفر از متخلفین را بازداشت کرد.

نجار در ادامه و در پاسخ به سؤال علی مطهری درباره علت عدم عذرخواهی از خانواده وبلاگ نویس متوفی گفت: ما خدوم مردم هستیم و هر کجا که لازم باشد از مردم عذرخواهی می‌کنیم اما با عذرخواهی مشکلات حل نمی‌شود و باید مشکلات را دقیق بررسی کنیم تا تکرار نشود.

وی افزود: بنده از زمان وقوع این حادثه تمام اقدامات لازم را اعمال کردم و معاون امنیتی و انتظامی خود را مامور به بررسی موضوع کردم؛ در اولین فرصت در کمیسیون امنیت ملی حضور یافته و توضیحات لازم را به نمایندگان ارائه کردم.

وزیر کشور با بیان اینکه از خانواده ستار بهشتی دلجویی‌ به عمل آمده است، افزود: امثال بنده و آقای مطهری در صلاحیت لازم را برای قضاوت در موضوع پرونده آقای بهشتی نداریم چون مقام قضایی نیستیم باید منتظر بمانیم تا دستگاه قضایی حکم صادر کند که البته در حال بررسی این موضوع است.

نجار در پاسخ به اظهارات مطهری که از تاکید شهید مطهری بر برخورد قانونی با متخلفان خاطره‌ای را ذکر کرده بود، خاطرنشان کرد: استناد بنده نیز همین است که آقای مطهری گفتند. همانطور که شهید مطهری در برخورد قانونی با متخلفان تاکید داشت در این موضوع نیز ما باید منتظر بمانیم تا حکم قانونی صادر شود.

20 فروردین 1392