h وزیر اسبق اطلاعات : خاتمی و مشایی تایید صلاحین نمیشوند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وزیر اسبق اطلاعات : خاتمی و مشایی تایید صلاحین نمیشوند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وزیر اسبق اطلاعات : خاتمی و مشایی تایید صلاحین نمیشوند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وزیر اسبق اطلاعات : خاتمی و مشایی تایید صلاحین نمیشوند

وزیر اسبق اطلاعات : خاتمی و مشایی تایید صلاحین نمیشوند

وزیر اسبق اطلاعات : خاتمی و مشایی تایید صلاحین نمیشوند

-از ابتداي اين دولت چند مسئله به وجود آمد که يکي از آنها مسئله بهره بانکي بود که عامل اصلي در بالا بودن نرخ بهره بانکي نيز رقم تورم بود.

-اين مسئله باعث شد تا بنده يکسري مطالعات اقتصادي انجام بدهم که بعدا متوجه شدم روندي که نه تنها دولت ما مي‌رود بلکه همه دولت‌هاي دنيا مي‌روند به ناکجا آباد مي‌انجامد و به سقوط اقتصادي مي‌رسد. -بنابراين دولت‌ها يکسري قول‌هايي مي‌دهند و نمي‌توانند اين توقعات را برآورده کنند و بعد دولت‌هايشان سقوط مي‌کند، ما مي‌بينيم دولت اوباما هم همين کار را کرد، دولت‌هاي ما هم اين کار ار انجام دادند. -يکي از شعارهاي ما اين بوده که مي‌خواهيم يک کشور پيشرفته اسلامي داشته باشيم که الگوي ديگر کشورها باشد و ساير کشورها را با خودمان متحد کنيم و جلوي آمريکا و اروپا بايستيم. -آقاياني که تصميم بر نامزدي در انتخابات دارند، اصولا در اين حال و هوا که کشور به نقطه مطلوب و الگوي جهان اسلام برسد نيستند، بنابر اين تصميم گرفتم خودم را کانديد کنم. -به بنده گفتند براي انتخابات نامزد نشويد تا بين اصولگريان اختلاف ايجاد نشود، در جواب گفتم اگر کسي هست که مي‌تواند برنامه‌هاي ما را پياده کند من کفش‌هايش را هم واکس مي‌زنم. -با شعار اسلام، پيشرفت و ايران قدرتمند وارد عرصه انتخابات شده‌ام و در اولين گام سعي دارم تورم را کنترل کنم با اين ساز و کار که ديگر استقراض نکنيم. - در مرحله بعدي هم آن مقدار که بتوانيم بدهي‌هاي بانک مرکزي را پرداخت خواهيم کرد و هر مقدار که بتوانيم توليد ناخالص ملي را افزايش دهيم، چون مي‌دانيم که الان نقدينگي نسبت به توليد نا خالص ملي حدود چهار برابر شده و اگر اين نهادينه شود فاجعه است. -برنامه بعدي بنده گسترش روابط با ساير کشور‌ها است و مسئله ديگر نيز بحث چگونه پرشدن اوقات فراغت است. - مسئله بعدي بحث امنيت است، شما يقينا مي‌دانيد خراسان يکي از شاخه‌هاي اصلي منافقان بود و در اين استان هزار نفر مسلح را دستگير کرديم که فقط يک نفرشان 32 نفر از مردم مشهد را به قتل رسانده بود. -در بحث امنيت در رابطه با مواد مخدر آمارهاي تکان دهنده‌اي وجود دارد و بلاخره يک نفر بايد کاري بکند وگرنه جوانان ما به وضع وخيمي مي‌رسند. -در رابطه با مفاسد اقتصادي نيز در زمان وزارتم مبارزات زيادي داشتيم اما اعلام نمي‌کرديم و علتش اين بود که بر اساس نظر سنجي‌ها 75 درصد مردم نسبت به دولت ناراضي و بي‌اعتماد مي‌شدند. - بعد از ما هيچ دولتي نتوانست با مفاسد اقتصادي مبارزه کند بنابراين محور امنيت که هم امنيت در سرمايه‌گذاري و هم امنيت در توليد است بايد مد نظر قرار گيرد. - در حال حاضر تا پول برق را نمي‌دهند توليد برق را قطع مي‌کنند گمرک کالاها را نگه مي‌دارد و هر کسي هر کاري دلش مي‌خواهد انجام مي‌دهد، اما در زمان ما اين کارها انجام نمي‌شد. - کشور ما تمام امکانات را دارد منتهي رئيس جمهور آينده بايد اين مسائل برايش مهم باشد و وي براي حل آن مصمم باشد و بعد هم توانايي انجامش را داشته باشد و آدم‌هاي اين کار را نيز داشته باشد اما من ديدم آقايان هيچ کدام در اين حد نيستند. -نه خاتمي و نه مشايي هيچ يک تاييد صلاحيت نمي‌شوند. -برخي آقايان براي اينکه ما مطرح نشويم مي‌گويند وي از طيف هاشمي است، طيف هاشمي يعني چه، چرا اين حرف‌ها را مي‌زنند، من از طيف هاشمي نيستم. -ما کارهاي زيادي در آن دوره انجام داديم و بيشترين مبازره را با برخي مسائل داشتيم و حتي با فائزه برخورد کرديم. -در دوران تصدي گري‌ام در وزارت اطلاعات، هر روز با صدا و سيما دعوا داشتيم و به آقاي لاريجاني مي‌گفتيم شما ذائقه مردم را عوض مي‌کنيد و آنها را پاي ماهواره مي‌نشانيد.

18 فروردین 1392