h این فرد در سال 2006 به احمدی نژاد در نیویورک شلیک کرد + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

این فرد در سال 2006 به احمدی نژاد در نیویورک شلیک کرد + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,این فرد در سال 2006 به احمدی نژاد در نیویورک شلیک کرد + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,این فرد در سال 2006 به احمدی نژاد در نیویورک شلیک کرد + عکس

این فرد در سال 2006 به احمدی نژاد در نیویورک شلیک کرد + عکس

این فرد در سال 2006 به احمدی نژاد در نیویورک شلیک کرد + عکس

مامور سازمان اطلاعات آمریکا در جریان بازدید محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران از نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر سال 2006 میلادی بطور تصادفی به سوی وی تیراندازی کرده است. این مطلب را روزنامه «دیلی میل» روز پنج شنبه گزارش داده است.

به گزارش «تابناک»، این روزنامه می نویسد هنگامی که مامور اطلاعاتی آمریکا در خودروی متعلق به کاروان خودروهای «جرج دبلیو بوش»، رییس جمهور سابق آمریکا می خواست تفنگی را در جای خود بگذارد، این تفنگ بطور تصادفی تیراندازی کرد. گلوله به سوی احمدی نژاد شلیک شد که در آن زمان در حال سوار شدن در خودروی خود بود.

به نوشته دیلی میل، این رویداد در کتابی به نام "Deep State: Inside the Government Secrecy Industry" که در ماه آوریل به معرض فروش گذاشته خواهد شد، به طور مفصل شرح داده شده است. مولفان این کتاب «مارک امبیلدر» و «دی.بی گریدی» هستند.

بر اساس این گزارش، این رویداد فوراً طی یک یادداشت اداری به اطلاع تعدادی از مقامات عالی رتبه دولت آمریکا رسانده شده است. در این یادداشت نوشته شده «مامور اطلاعاتی آمریکا هنگامی که محمود احمدی نژاد در نزدیکی هتل "اینترکنتیننتال" در حال سوار شدن در خودروی خود بود، به وضوح به طور تصادفی از تفنگ به سوی وی شلیک کرد».

به گزارش «دیلی میل»، در بخشی از این کتاب گفته می شود: «وقتی شلیک رخ داد همه متوقف شدند. ایرانی ها به ما و ما به ایرانی ها نگاه می کردیم. مأمور شروع به عذرخواهی کرد. احمدی نزاد فقط برگشت و سوار ماشین شد».

نویسندگان این کتاب همچنین گفته اند دولت رییس جمهور آمریکا به خاطر واکتش احتمالی رییس جمهور ایران نگران بوده و می ترسیده وی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در ان زمان در حال بحث در خصوص اعمال تحریم ها علیه کشور وی بخاطر برنامه هسته ای بود، اعلام کند سرویس های اطلاعاتی آمریکا برای ترور وی تلاش کردند. اما احمدی نژاد از آن زمان اشاره ای به رویداد مذکور نکرده است.

2 فروردین 1392