h هشدارهای پلیس فتا به مسافران نوروزی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هشدارهای پلیس فتا به مسافران نوروزی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هشدارهای پلیس فتا به مسافران نوروزی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هشدارهای پلیس فتا به مسافران نوروزی

هشدارهای پلیس فتا به مسافران نوروزی

پلیس فتا از شهروندان خواست برای پیشگیری از هر نوع مشكلی به وی‍ژه اتصال به اینترنت مراقبت های لازم را انجام دهند.

به نوشته ظهور12 به نقل از پایگاه خبری پلیس، در مسافرت ها و در مواقعی كه برای اتصال به شبكه از اینترنت هتل ها و مكان های عمومی استفاده می كنید مطمئن شوید اطلاعات به صورت رمز نگاری شده ارسال می شود زیرا در غیر اینصورت ممكن است اطلاعات مهمی به راحتی در اختیار افراد ناشناس قرار گیرد و از پروتكل HTTPS برای ارسال اطلاعات مهم استفاده كنید.

- بر روی اسمارت فون ها و تبلت ها برنامه های كاربردی و مفیدی نصب كنید تا در صورت گم شدن یا سرقت دستگاه به راحتی اطلاعات محلی كه دستگاه شما در آن جا قرار دارد را پیدا كنید.

- اطلاعات سفر خود را در اینترنت به اشتراك نگذارید این اطلاعات می تواند اطلاعات عدم حضور شما در منزل را در اختیار سارقان قرار دهد.

- در صورتیكه از كافی نت ها استفاده می كنید حتما پس از اتمام كار از حساب كاربری خود از شبكه های اجتماعی و ایمیل ها خارج شوید و تاریخچه مرورگر را پاك كنید و از عدم ذخیره پسورد در سیستم مطمئن شوید.

- روزانه موجودی حساب های بانكی خود را كنترل كنید تا در صورت برداشت غیر مجاز و یا سوء استفاده سریعا از آن مطلع شوید.

- برروی فایل های خود در لپ تاپ و یا سایر وسایل الكتریكی پسورد بگذارید تا در صورت مفقودی اطلاعات شما به دست دیگران نیفتد.

- دستگاه های حامل داده ، دوربین عكاسی و هر نوع حافظه جانبی را همراه خود ببرید و از جا گذاشتن آنها در هتل ها و سوئیت ها خودداری كنید.

- از كارت های اعتباری و اطلاعات حساب بانكی خود بخوبی مراقبت كنید ، حین خرید كارت اعتباری را خودتان در دستگاه POS بكشید و رمز را نیز خودتان وارد كنید.

- در این ایام حتما دقت كنید روی عابر بانك تجهیزات مشكوك و اضافی نصب نشده باشد.

- در هنگام پرداخت از طریق سامانه پرداخت فروشگاهی حتما از فروشنده بخواهید كه دستگاه را در نزدیكی شما قرار دهد تا خود بتوانید رمز بانكی را وارد كنید.

- پس از خرید از طریق دستگاه كارتخوان حتما برگ رسید مشتری را از فروشنده بگیرید.

- به دلیل خرید های نوروزی و شلوغی اماكن عمومی در هنگام خرید ها از تلفن همراه خود در این مكان ها استفاده نكنید و از قرار دادن عكس های خانوادگی، شماره حسابها و رمزهای بانكی بر روی تلفن همراه خوداری كنید تا در صورت سرقت گوشی همراه، این اطلاعات باعث سوء استفاده های بعدی نباشد.

- همچنین با قرار دادن رمز پین گوشی در هنگام روشن كردن آن و همچنین رمزگذاری بر روی فایل های خود در تلفن همراه، مانع از دست یابی افراد سود جو به آن ها شوید.

1 فروردین 1392