h مراسم تحلیف پاپ جدید مشخص شد/فیلم لحظه خروج دود سفید از واتیکان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مراسم تحلیف پاپ جدید مشخص شد/فیلم لحظه خروج دود سفید از واتیکان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مراسم تحلیف پاپ جدید مشخص شد/فیلم لحظه خروج دود سفید از واتیکان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مراسم تحلیف پاپ جدید مشخص شد/فیلم لحظه خروج دود سفید از واتیکان

مراسم تحلیف پاپ جدید مشخص شد/فیلم لحظه خروج دود سفید از واتیکان

مراسم تحلیف پاپ جدید مشخص شد/فیلم لحظه خروج دود سفید از واتیکان

رویترز 'گزارش داد : واتیکان اعلام کرد که مراسم تحلیف پاپ جدید ملقب به «پاپ فرانسیس» روز 19 مارس (سه‌شنبه 29 اسفند ماه) برگزار خواهد شد.

پس از دو روز نشست پشت درهای بسته 115 کاردینال در کلیسای «سیستین» واتیکان دود سفید معروف به نشانه انتخاب پاپ از دودکش بیرون آمد و پس از ساعتی «جورج ماریلو برگوگلیو» ملقب به «پاپ فرانسیس» از کشور آرژانتین روی بالکن کلیسا آمد تا کاتولیک‌های جهان رهبر خود را بشناسند.

...

دانلود فیلم

در دومین روز و پنجمین رای‌گیری انجمن کاردینال‌ها، دود سفید از دودکش کلیسای «سیستین» خارج شد و این به معنای انتخاب پاپ جدید در واتیکان است.

هنوز معلوم نیست چه کسی پاپ جدید شده است اما تا دقایقی دیگر قرار است پاپ جدید در بالکن میدان سنت پیتر واتیکان معرفی شود.

هم‌اکنون تمام دوربین‌های رسانه‌های جهانی به سوی بالکن سنت‌پیتر است تا پاپ جدید معرفی شود و مقدمات معرفی وی با حضور نگهبانان سوئیسی در میدان سنت‌پیتر و جشن‌های مخصوص این امر در حال انجام است.

در فیلم زیر می‌توانید زمان خروج دود سفید و به صدا درآمدن ناقوس کلیسای سنت پیتر و مردم حاضر در میدان سنت‌پیتر که ساعت‌ها زیر باران رم و واتیکان منتظر چنین لحظه‌ای بودند را ببینید.

24 اسفند 1391