h رسوایی جنسی دیگر برای کشیشان مسیحی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رسوایی جنسی دیگر برای کشیشان مسیحی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رسوایی جنسی دیگر برای کشیشان مسیحی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رسوایی جنسی دیگر برای کشیشان مسیحی

رسوایی جنسی دیگر برای کشیشان مسیحی

هر روز پرده‌ای دیگر از رسوایی‌های جنسی در تشکیلات کلیسای کاتولیک کنار می‌رود. طبق آمار رسمی منتشر شده، از سال 1945 تا کنون، هزاران دختر مورد آزار جنسی کشیشان قرار گرفته‌اند.

به گزارش رجانيوز به نقل از ایران‌پی‌ان، طبق آمار به دست آمده بر اساس اسناد ثبت شده، از سال 1945 تا کنون هزاران دختر توسط کشیش‌های کلیسای کاتولیک در هلند مورد آزار جنسی و تجاوز قرار گرفته‌اند.
دنهاگ (لاهه): به گزارش Bild: طبق گزارش نهایی از یافته‌های کمیسیون تحقیق که روز دوشنبه (امروز) تسلیم دادگاه لاهه شد، بیش از 40 درصد از دختران قربانی، طی سال‌های متوالی مورد تجاوز کشیشان قرار می‌گرفتند و اسف‌بار آن که بسیاری از آنان کودکان بین شش تا چهارده سال بودند.
گزارش کمیسیون با بررسی موارد سوء استفاده جنسی از سال 1945 تا 2010 و مستند کردن 150 مورد که هنوز فعال بودند، می‌افزاید: به دست آوردن تعداد دقیق ممکن نیست و شاید تعداد قربانیان از ده‌ها هزار نفر نیز بیشتر باشد.
گزارش ارائه شده در سال 2011 نیز حاکی از آن است که حتی پسران نیز قربانی سوء استفاده جنسی کشیشان قرار گرفته‌اند و رقم آنها بین ده تا بیست هزار مورد است.
بنا بر همین گزارش: یک اسقف هلندی در کنفرانس اسقف‌ها گفت: صدمه به تمامیّت جسمی یا روانی و به خطر انداختن امنیّت هر انسان بزرگسال و کودک قابل سرزنش است. وی افزود: کلیسا آماده است برای جبران به قربانیان (به بهاته هزینه درمان جسمی یا روانی) پول بدهد.
22 اسفند 1391