h پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی به کجا رسید ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی به کجا رسید ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی به کجا رسید ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی به کجا رسید ؟

پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی به کجا رسید ؟

معاون اول قوه قضاييه گفت: براساس اعلام رسمی قوه قضاییه، رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی برعهده قاضی ناصر سراج معاون سیاسی امنیتی دادستان کل کشور است كه هنوز در حال مطالعه پرونده است.

رئیسی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، درباره آخرين وضعيت رسيدگي به پرونده "مهدی هاشمی"، اظهار داشت: همانطور که اعلام شده است پرونده مهدی هاشمی آماده و در اختیار قاضی پرونده قرار گرفته است.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: کیفرخواست مهدی هاشمی صادر شده است و منتظر اتمام مطالعه قاضی سراج هستیم تا پس از اتمام مطالعه وقت دادگاه تعیین شود.

وی درباره زمان احتمالی دادگاه تا قبل از انتخابات رياست جمهوري، تصریح کرد: دستگاه قضایی می‌خواهد این پرونده مورد رسیدگی قرار بگیرد و همه آنچه را که برای رسیدگی به پرونده مذكور ضروری است آماده کردهاست؛ فقط پس از اتمام مطالعه قاضی پرونده زمان آن اعلام می‌شود.

اما در ادامه پیگیری‌های باشگاه خبرنگاران درباره زمان تشکیل جلسه دادگاه "مهدی هاشمی" قاضی ناصر سراج در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: هر موقع دادگاه تعیین وقت شود رسما اعلام می‌کنم، من نمی‌توانم چیزی قبل از تشکل جلسه بگویم و حق صحبت در این باره را ندارم، هیچ یک از قضات تا زمان قبل از جلسه دادگاه‌ها حق صحبت ندارند.

همچنین محمود علیزاده طباطبایی در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، درباره وقت دادگاه مهدی هاشمی، اظهار داشت: هنوز وقت دادگاه تعیین نشده است.

وکیل مهدی هاشمی ادامه داد: زمانی که وقت دادگاه تعیین شود می‌توانم پرونده را مطالعه کنم و از جزئیات آن آگاه شوم.

21 اسفند 1391