h صحبت های وزیر درباره تعطیلی مدارس در 14 فروردین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صحبت های وزیر درباره تعطیلی مدارس در 14 فروردین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صحبت های وزیر درباره تعطیلی مدارس در 14 فروردین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صحبت های وزیر درباره تعطیلی مدارس در 14 فروردین

صحبت های وزیر درباره تعطیلی مدارس در 14 فروردین

حمیدرضا حاجی‌بابایی در حاشیه نشست مشترک مسوولین‌ حوزه‌ علمیه قم و آموزش و پرورش درباره تعطیلی روز چهارشنبه 14 فروردین مدارس گفت: با توجه به اینکه 14 فروردین بین دو تعطیلی 13 بدر و پنجشنبه که روز تعطیلی مدارس است، قرار گرفته، پیشنهاد تعطیلی این روز را به دولت ارائه می‌کنیم تا در صورت موافقت دولت، 14 فروردین مدارس تعطیل باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: آموزش و پرورش تابع تعطیلات رسمی کشور است.

دانش‌آموزان را نمی‌توانیم به اجبار در کلاسهای درس نگه داریم

وی در خصوص تعطیلی زودتر از هنگام مدارس توسط برخی معلمان در روزهای پایانی سال، اظهار کرد: ما خدمت‌گزار معلمان هستیم و معلمان هم خدمت‌گزار دانش‌آموزان؛ اگر دانش‌آموزی به هر دلیلی اعلام کرد که به همراه خانواده مسافرت می‌رود، نمی‌توانیم این دانش‌آموز را به اجبار در کلاس‌های درس نگه داریم.

حاجی‌بابایی ادامه داد: تعطیلات را دولت اعلام می‌کند، اما پیشنهاد تعطیلی 14 فروردین را به هیات دولت اعلام خواهیم کرد و باید منتظر تصمیم دولت باشیم که تاکنون در این باره تصمیمی اعلام نشده است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره اینکه در صورت غیبت دانش‌آموزان در روز 14 فروردین، این روز برای آنها غیبت محسوب می‌شود یا خیر؟ پاسخی نداد و اظهار کرد: تا 14 فروردین فرصت زیادی داریم.

20 اسفند 1391