h ایران ایرلاین 7 هواپیما جدید خریداری کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ایران ایرلاین 7 هواپیما جدید خریداری کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ایران ایرلاین 7 هواپیما جدید خریداری کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ایران ایرلاین 7 هواپیما جدید خریداری کرد

ایران ایرلاین 7 هواپیما جدید خریداری کرد

ایران ایرلاین 7 هواپیما جدید خریداری کرد

مهر نوشت:رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ورود دو ایرباس 340 به کشور خبر داد و گفت: 3 فوکر 100، دو ایرباس 340 به همراه دو نوع هواپیمای دیگر از سوی ایرلاین‌ها خریداری شده است.

حمید رضا پهلوانی با اشاره به ورود دو هواپیمایی جدید ایرباس به کشور گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده 3 فوکر 100، دو ایرباس 340 به همراه دو نوع هواپیمای دیگر از سوی ایرلاین ها خریداری شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه افزایش ناوگان هوایی در چندماه اخیر اظهار داشت: سازمان تمام تلاش خود را انجام داده است تا این ساختار اجرایی شده و ارز مورد نیاز ایرلان ها برای ورود هواپیما تامین شود.

وی تصریح کرد: تمامی مسئولین که مرتبط با هزینه های ارزی بودند موافقت خود را برای تامین ارز ایرلاین ها برای ورود هواپیما اعلام کردند اما در این بستر شرکت ها باید در مسایل اقتصادی توجه کنند تا هواپیماها به کشور وارد شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری هواپیماها را از نظر نوع و سال ساخت تایید و تثبیت کرده است و تنها باید اعتبار لازم برای ارز مورد نظر از سوی ایرلاین ها تامین شود.

پهوانی با اشاره به اینکه در حال حاضر 18 ایرلاین در کشور فعال است، بیان کرد: تمامی این ایرلاین ها به دنبال این هستند که ناوگان خود را در تامین هواپیما و بهینه سازی هواپیماهای قدیمی نوسازی کنند.

20 اسفند 1391