h مشایی : ایرانیان برده داری را از بین بردند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مشایی : ایرانیان برده داری را از بین بردند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مشایی : ایرانیان برده داری را از بین بردند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مشایی : ایرانیان برده داری را از بین بردند

مشایی : ایرانیان برده داری را از بین بردند

به گزارش خبرگزاری فارس اسفندیار رحیم مشایی رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد، سه شنبه شب به طور غیر منتظره در مراسم جشن بزرگ هنرمندان در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی حضور یافت.

مشایی در این جشن با اشاره به برگزاری این مراسم برای تقدیر از هنرمندان گفت: ما باید همیشه از هنرمندان قدردانی کنیم، چرا که هنرمندان همواره عزیز و جاودان هستند.

وی افزود: اساتید گرانقدری همچون آقای مشایخی که پیش از من در اینجا صحبت کردند، سخنان مهمی بیان کردند که به نظر من تمام آن ها درس است.

رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد در ادامه با اشاره به مسیر پیشرفت های انسان ادامه داد:انسان در صد سال آینده کارهایی را انجام خواهد که حتی به ذهن ما هم نمی رسد و یکی از این دست آوردها ساختن انسان هایی همانند ما به دست بشر خواهد بود که دقیقا مانند انسانهای طبیعی هستند و حس دارند و از درون همین انسان ما شاهد ظهور مهندسان و شاعران و هنرمندانی دیگر خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از جایگاه کوروش در تاریخ جهان گفت: می‌گویند ایرانی ها 2500 سال پیش برده داری را در کشور خود از بین بردند، درحالی که ایرانی ها برده داری را در بابل از بین بردند و هیچگاه در ایران خبری از برده داری نبوده است.

مشایی همچنین با اشاره به فرا رسیدن بهار طبیعت گفت: انسان همواره نیازمند بهار و صلح است و البته ما نیز به دنبال صلح هستیم و با کسی جنگی نداریم.

وی افزود: پاییز و زمستان از خود اصالتی ندارند و تنها بهار و تابستان هستند که باقی اند و ما باید همیشه در فکر بهار باشیم.

مشایی در پایان گفت که بهارجاودانه است،خزان و پاییز ماندگار نیست و سخنان خود را با جمله بهار است، بهار است و بهار به پایان رساند.

بنابر این گزارش در این مراسم رحیم مشایی از تمبر یادمان درخت دوستی نیز رونمایی کرد.

تقدیر از چندین هنرمند برجسته کشورمان نیز از جمله دیگر برنامه هایی بود که در این جشنواره با حضور رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد برگزار شد.

16 اسفند 1391