h نعیمه اشراقی : حقیقتا به چادر علاقه ندارم ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نعیمه اشراقی : حقیقتا به چادر علاقه ندارم !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نعیمه اشراقی : حقیقتا به چادر علاقه ندارم !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نعیمه اشراقی : حقیقتا به چادر علاقه ندارم !

نعیمه اشراقی : حقیقتا به چادر علاقه ندارم !

نعیمه اشراقی : حقیقتا به چادر علاقه ندارم !

به نوشته ظهور12 به نقل از مشرق نیوز ، نعیمه اشراقی یکی از نوادگان امام خمینی(ره) که به نظر می‌رسد علاقه بسیاری به انتشار گفت‌وگوها و نظراتش در سایت‌های «ضدانقلاب» دارد، این بار سایت ضدانقلاب «جرس» را برای اعلام نظرات خود و منتسب کردن آنها به امام خمینی(ره) برگزیده است.

وی در بخشی از گفت‌وگوی خود با سایت‌ مذکور، بار دیگر بر مواضع جنجالی خود در خصوص «حجاب» تاکید و مطالبی را عنوان می کند که قابل تامل است.

اشراقی مدعی می‌شود که «مسئله حجاب هر گز جزو دغدغه‌های امام نبوده و نسبت به این موضوع، بدوا کمتر اظهار نظر کرده است، مگر با اولویت و محوریت موارد اساسی یا به عنوان پاسخ به برخی پرسش ها به این مورد بصورت حاشیه ای ورود داشته اند».

صحبت‌‌های اشراقی در حالی مطرح و به امام منتسب می‌شود که امام خمینی(ره) بارها و بارها بر لزوم رعایت حجاب توسط بانوان تاکید کرده‌اند که برای بیان نظرات و آراء ایشان و انتقال آن به نسل‌های آینده لزوما نباید نسبت خویشاوندی با ایشان داشت و با یک سرچ ساده در صحیفه امام خمینی(ره) و مروری بر فرمایشات ایشان می‌شود به حقیقت این امر دست یافت.

* خطرات چادر از نگاه اشراقی!

اشراقی چند ماه پیش از این نیز در گفت‌گو با سایت جماران مطالبی را در خصوص حجاب و پوشش بانوان بیان کرد که با انتقاد مردم و رسانه‌های دلسوز انقلاب مواجه شد.

وی در بخشی از این مصاحبه می‌گوید: «ما نمی‌توانیم بگوییم که حجاب شرعی نیست، حجاب قطعاً شرعی است. به اعتقاد من، صرفا اجباری بودن حجاب است که شاید شرعی نباشد. البته حجاب به این شدتی که بعضی علما بر آن پافشاری می‌کنند، نیست و ما یک کم غلظت آن را زیاد کرده‌ایم. مثلاً حجاب زنان پیغمبر با حجاب زنان دیگر فرق می‌کرده، و برای بقیه سختگیرانه نبوده است و ما خودمان، حجاب را سخت کردیم. برای مثال، استفاده از چادر برای کسی که فعالیت اجتماعی می‌کند، پوشش سخت و نامناسبی است، زیرا عملاً یک دست را از او گرفته است، زیرا یک دست او باید به چادرش باشد».

اشراقی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا شما چادر را به عنوان پوشش انتخاب کرده‌اید؟ می گوید: «بله، چادر سر می‌کنم. من نسبت به حجاب نگاه مثبتی دارم و شخصا حجاب را دوست دارم. اما حقیقتا به چادر علاقه ندارم، چون هم سختی برایم ایجاد می‌کند و هم وقتی سر تا پای یک خانم سیاه است، چندان دید قشنگی در نگاه آدم ایجاد نمی‌کند. همچنین راحتی چادر خیلی کم است و فرد گاهی با چادر برای خودش خطر ایجاد می‌کند».

گفتنی است، سایت ضدانقلاب جرس یکی از سایت‌هایی است که طی ماه‌های گذشته بارها از طریق انتشار یادداشت‌ها و گزارش‌های گوناگون بر برهنگی خانم‌ها و مخالفت با حجاب زنان ایرانی تاکید کرده است.

14 اسفند 1391